Mirosław Cechowski, dyrektor CH Agora Bytom
Mirosław Cechowski, dyrektor CH Agora Bytom

Centrum handlowe Agora Bytom, które aktualnie przechodzi proces rekomercjalizacji, zostało zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Zarząd obiektu bardzo dobrze ocenia obecność na Forum i zapowiada, że przeprowadzone rozmowy zaowocują nowymi umowami najmu.

– Tegoroczna edycja Shopping Center Forum była dla nas rekordowa – przede wszystkim dlatego, że zdecydowanie przekroczyliśmy nasze założenia jeżeli chodzi o liczbę spotkań i ich wartość merytoryczną, a w tej chwili, już po imprezie, finalizujemy umowy, które negocjowaliśmy w trakcie Forum. Wynika to na pewno z tego, że impreza mocno się rozrosła, zwłaszcza jeżeli chodzi o liczbę obecnych najemców, widzimy większy optymizm na rynku, a co najważniejsze, CH Agora Bytom jest już dużo bardziej dojrzałym obiektem, który przyciąga najemców swoimi wynikami. Na pewno pojawimy się na kolejnych edycjach Shopping Center Forum, bo jest to najważniejsze wydarzenie dla całej branży – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Mirosław Cechowski dyrektor CH Agora Bytom.

Agora Bytom w ramach rekomercjalizacji planuje m.in. rozszerzyć ofertę obiektu o różnego rodzaju usługi i sklepy specjalistyczne oraz zmienić proporcje poszczególnych funkcji w centrum.

– Agora działa już prawie przez 4 lata, zdążyła zdobyć mocną pozycję rynkową i niewątpliwie jest najważniejszym obiektem w 180-tysięcznym Bytomiu oraz jednym z najważniejszych obiektów w całej aglomeracji śląskiej – podkreśla Mirosław Cechowski.

Przypomnijmy, powierzchnia najmu Agory Bytom wynosi 29 tys. mkw. na pięciu kondygnacjach. Obiekt oddany do użytku w 2010 roku oferuje ponad 120 sklepów oraz restauracje, klub fitness, multipleks i salę widowiskową. Deweloperem inwestycji Agora Bytom była duńska firma Braaten+Pedersen oraz norweska Borgestad ASA. Obecnym właścicielem obiektu jest spółka Borgestad ASA, która nim również zarządza. Wartość inwestycji szacowana jest na 90 milionów euro.