amercian eagle outfitters app

Firma odzieżowa American Eagle Outfitters inwestuje w kanał mobilny. Nowa wersja aplikacji na tablety i smartfony umożliwia łatwiejsze przeglądanie produktów, pozwala na skanowanie kodów kreskowych oraz zapewnia pełen udział w programie lojalnościowym.

American Eagle stawia na lepszą ekspozycję produktów. W nowej aplikacji mamy możliwość powiększania zdjęć metodą pinch-to-zoom. Użytkownicy otrzymują też dostęp do szczegółowych opisów towarów. Po wybraniu produktu wystarczy przesunąć palcem po zdjęciu by na ekranie pojawiła się informacja o wybranym produkcie. W aplikacji nadal brakuje integracji z portalami społecznościowymi. Jest to niezbędna funkcja, zwłaszcza, że grupą docelową firmy American Eagle są nastolatki.

american eagle app
Aplikacja American Eagle

Czytnik bar-kodów i zintegrowane płatnośći

Aplikacja American Eagle pozwala również na skanowanie bar-kodów w sklepach stacjonarnych za pomocą  aparatu wbudowanego w urządzenia mobilne. Aparat możemy również wykorzystać w celu sfotografowania karty kredytowej – takim przypadku jej numer jest automatycznie wczytywany. Aplikacj ma wbudowany własny system płatności o nazwie AEO Credit. Program wykorzystuje również informacje o naszej lokalizacji w celu wskazania najbliższego sklepu sieci American Eagle.

american eagle opcje
W zkładce My AEO znajdziemy skaner kodów kreskowych

Promocje i nagrody w aplikacji

Firma American Eagle znana jest z promocji i nagród, które można zdobywać robiąc zakupy. Na tegorocznej konferencji eTail West jeden z przedstawicieli firmy poinformował, że to właśnie promocje i nagrody najbardziej przyczyniają się do zainteresowania aplikacją. W AEO za każdy wydany dolar otrzymujemy 1 punkt. Jeśli uzbieramy 100 punktów otrzymamy rabat w wysokości 15%. Punkty podliczane są co trzy miesiące i dopiero wtedy klient otrzymuje zniżkę.

american eagle rewards
Zgromadzone punkty można później wymienić na rabaty

Przed świętami Bożego Narodzenia American Eagle prawdopodobnie przeprowadzi kolejne aktualizacje aplikacji. Zmiany głównie będą dotyczyć personalizacji. Firma planuje też dostosować program systemu iOS 8 oraz urządzeń z serii iPhone 6. Nie wiadomo jeszcze czy do finalizacji zamówień American Eagle wykorzysta wprowadzone przez Apple z rozwiązanie Touch ID.