Stoisko Immofinanz Group na SCF 2014 fot. Tomasz Wilczkiewicz
Stoisko Immofinanz Group na SCF 2014 fot. Tomasz Wilczkiewicz
Stoisko Immofinanz Group na SCF 2014 fot. Tomasz Wilczkiewicz
Stoisko Immofinanz Group na SCF 2014 fot. Tomasz Wilczkiewicz

– Polska pozostaje naszym kluczowym rynkiem jeśli chodzi o dalsze plany ekspansji w segmencie detalicznym. Oprócz prestiżowego projektu Tarasy Zamkowe w Lublinie, którego budowa jest bliska ukończenia, pracujemy aktualnie ponadto nad dalszym rozwojem sieci Stop.Shop. oraz przymierzamy się do otwarcia w październiku pierwszego centrum handlowego w nowej koncepcji Vivo! w Pile – mówi redakcji Retailnet.pl Christian Chini, Head of Development Poland Immofinanz Group.

– Dzielenie się pomysłami i informacjami na temat nowych projektów, jak również utrzymywanie kontaktów z partnerami to dla nas niezwykle ważne czynniki, szczególnie z punktu widzenia branży detalicznej. Takie wydarzenie jak Shopping Center Forum, poprzez zapewnienie odpowiedniej platformy, jest doskonałą okazją do spotkania wszystkich zainteresowanych z branży, nie tylko w ujęciu krajowym lecz także międzynarodowym – dodał Christian Chini.

Tarasy Zamkowe to centrum handlowo-rozrywkowe, w którym na przestrzeni 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się około 150 lokali handlowo-usługowych. W gronie najemców galerii są już takie marki jak m.in. Media Expert, Super-Pharm, Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Mohito, Home&You, Kazar, Śliwiński, iSpot Apple Premium, Waggon Paris, Swiss, Orange, Excellent Office, Forest, A&G Optyk, restauracja Olimp, Grand Kebab oraz kawiarnie Mount Blanc i Grycan. Na trzech poziomach parkingu podziemnego znajdzie się ponad 1,4 tys. miejsc postojowych. Otwarcie Tarasów Zamkowych zaplanowano na pierwszy kwartał 2015 roku.

30 sierpnia Immofinanz Group otworzył w Kętrzynie swój kolejny park handlowy pod marką Stop.Shop. Jest to już łącznie 51, a trzeci tego typu obiekt w Polsce. Kętrzyński Stop.Shop. posiada łączną powierzchnię 5,3 tys. m kw. Wśród najemców wymienić możemy tak znane marki jak: Media Expert Jysk, CCC czy Martes Sport. Immofinanz Group zakłada dalszą ekspansję sieci Stop.Shop. w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce w średnim okresie spółka planuje otworzyć kolejne 10 obiektów.

Elastyczna koncepcja marki Stop.Shop. bazuje na parkach handlowych w małej odległości od głównych skupisk ludności – od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Powierzchnie pod wynajem wahają się od 2,5 tys. mkw. do 15 tys. mkw. Stop.Shop.-y oferują swoim gościom także przestronny parking, optymalny dostęp do sieci transportowych i wysoką funkcjonalność dzięki atrakcyjnej mieszance najemców międzynarodowych i krajowych. Na portfel nieruchomości typu Stop.Shop. należących do Immofinanz aktualnie składa się 51 parków handlowych w 6 krajach. Dodatkowo spółka aktualnie rozpoczyna rozwój tej marki w Serbii – lokalizacje pod pierwsze Stop.Shop.-y w tym kraju zostały już wybrane.