Stoisko Immofinanz Group na SCF 2014 fot. Tomasz Wilczkiewicz
Stoisko Immofinanz Group na SCF 2014 fot. Tomasz Wilczkiewicz

– Polska pozostaje naszym kluczowym rynkiem jeśli chodzi o dalsze plany ekspansji w segmencie detalicznym. Oprócz prestiżowego projektu Tarasy Zamkowe w Lublinie, którego budowa jest bliska ukończenia, pracujemy aktualnie ponadto nad dalszym rozwojem sieci Stop.Shop. oraz przymierzamy się do otwarcia w październiku pierwszego centrum handlowego w nowej koncepcji Vivo! w Pile – mówi redakcji Retailnet.pl Christian Chini, Head of Development Poland Immofinanz Group.

– Dzielenie się pomysłami i informacjami na temat nowych projektów, jak również utrzymywanie kontaktów z partnerami to dla nas niezwykle ważne czynniki, szczególnie z punktu widzenia branży detalicznej. Takie wydarzenie jak Shopping Center Forum, poprzez zapewnienie odpowiedniej platformy, jest doskonałą okazją do spotkania wszystkich zainteresowanych z branży, nie tylko w ujęciu krajowym lecz także międzynarodowym – dodał Christian Chini.

Tarasy Zamkowe to centrum handlowo-rozrywkowe, w którym na przestrzeni 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się około 150 lokali handlowo-usługowych. W gronie najemców galerii są już takie marki jak m.in. Media Expert, Super-Pharm, Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home, Reserved, Cropp, House, Sinsay, Mohito, Home&You, Kazar, Śliwiński, iSpot Apple Premium, Waggon Paris, Swiss, Orange, Excellent Office, Forest, A&G Optyk, restauracja Olimp, Grand Kebab oraz kawiarnie Mount Blanc i Grycan. Na trzech poziomach parkingu podziemnego znajdzie się ponad 1,4 tys. miejsc postojowych. Otwarcie Tarasów Zamkowych zaplanowano na pierwszy kwartał 2015 roku.

30 sierpnia Immofinanz Group otworzył w Kętrzynie swój kolejny park handlowy pod marką Stop.Shop. Jest to już łącznie 51, a trzeci tego typu obiekt w Polsce. Kętrzyński Stop.Shop. posiada łączną powierzchnię 5,3 tys. m kw. Wśród najemców wymienić możemy tak znane marki jak: Media Expert Jysk, CCC czy Martes Sport. Immofinanz Group zakłada dalszą ekspansję sieci Stop.Shop. w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce w średnim okresie spółka planuje otworzyć kolejne 10 obiektów.

Elastyczna koncepcja marki Stop.Shop. bazuje na parkach handlowych w małej odległości od głównych skupisk ludności – od 30 tys. do 150 tys. mieszkańców. Powierzchnie pod wynajem wahają się od 2,5 tys. mkw. do 15 tys. mkw. Stop.Shop.-y oferują swoim gościom także przestronny parking, optymalny dostęp do sieci transportowych i wysoką funkcjonalność dzięki atrakcyjnej mieszance najemców międzynarodowych i krajowych. Na portfel nieruchomości typu Stop.Shop. należących do Immofinanz aktualnie składa się 51 parków handlowych w 6 krajach. Dodatkowo spółka aktualnie rozpoczyna rozwój tej marki w Serbii – lokalizacje pod pierwsze Stop.Shop.-y w tym kraju zostały już wybrane.