Wojciech Dzwonkowski, Inter Ikea Centre Group Poland
Wojciech Dzwonkowski, Inter Ikea Centre Group Poland

Stanowisko dyrektora Działu Rozwoju Inter Ikea Centre Group Poland objął Wojciech Dzwonkowski, który jest związany ze spółkami Ikea od 21 lat.

Wojciech Dzwonkowski swoją karierę w strukturach spółki rozpoczął w 1993 roku, jako kierownik sklepu tej sieci w Gdańsku, a następnie we Wrocławiu. Od 1997 r. z ramienia Ikea Retail sp z o.o. odpowiadał za wprowadzanie nowych sklepów Ikea w Polsce. W 2003 r. dołączył do Inter Ikea Centre Group Poland jako kierownik ds. projektów inwestycji w Polsce, a od 2010 r. piastował stanowisko dyrektora ds. ekspansji.

Jako dyrektor Działu Rozwoju IICG Wojciech Dzwonkowski zastąpi Ewę Teodorczyk, która od lata tego roku kontynuuje karierę w Ikea Retail na stanowisku zastępcy kierownika ds. inwestycji.

Wojciech Dzwonkowski posiada zarówno doświadczenie w zarządzaniu projektami, jak i wiedzę z zakresu funkcjonowania działu ekspansji w IICG. Od 1 września br. jest odpowiedzialny za kierowanie całym procesem ekspansji i rozwoju – poczynając od zakupu gruntu, poprzez zarządzanie projektem, aż po przekazanie go do Działu Property.

IICGP należy do grupy spółek Ikea. Tworzy, rozwija i zarządza lokalizacjami handlowymi, w których istotną część stanowi sklep Ikea. Obecnie firma jest właścicielem i zarządza ośmioma parkami i centrami handlowymi (łącznie z Wola Park), zlokalizowanymi w największych miastach kraju: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto, prowadzi prace nad dwoma kolejnymi projektami: budową centrum handlowego w Lublinie oraz rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu.