Barclays UK dostawy

Barclays UK dostawy

W 2013 roku Brytyjczycy odebrali miliard przesyłek z zakupami zamówionymi online. Według prognozy konsorcjum finansowego Barclays w 2018 liczba ta wzrośnie do 1,35 miliarda. Największy wpływ na boom w logistyce będzie mieć m-commerce.

Najbardziej perspektywiczna jest kategoria produktowa „ubrania i obuwie”. W roku 2013 paczek z tego rodzaju asortymentem przesłano 170 milionów. W roku 2018 liczba ta wzrośnie do 256 milionów (skok o 51%). Liczba zamówień na produkty elektroniczne zwiększy się z 65 do 105 milionów (wzrost o 61%), a produktów spożywczych ze 134 do 186 milionów (wzrost o 20%).

grupy produktowe UK
Produkty najczęściej wysyłane na Wyspach Brytyjskich.

Niskie zapotrzebowanie na usługę click&collect

Richard Lowe, dyrektor odpowiedzialny w Barceys za monitoring handlu detalicznego skomentował: „Współczesny konsument, który korzysta z urządzeń mobilnych do składania zamówień, wymaga od detalistów sprawnej logistyki. Siedmiu na dziesięciu konsumentów wymaga szybkich i elastycznych dostaw, także w niedziele i święta. Kupującym zależy równocześnie na niskich kosztach dostaw. To właśnie koszty zajmują pierwsze w piramidzie ocen konsumenckich. Jakość  usługi, choć ważna, znajduje się na dalszym miejscu”.

Z  raportu wynika też, że ponad 30% detalistów oferowałoby usługę click&collect gdyby konsumenci byli nią masowo zainteresowani. W ciągu ostatniego roku tylko 20% kupujących zamówiło produkty online i odebrało je osobiście.

Ponad 70% detalistów uważa, że kanał online znacząco wpływają na ich przychód. Co ciekawe, aż 30% sprzedawców uważa, że e-commerce nie ma znaczącego wpływu na zysk ich firm – najczęściej twierdzą tak tradycyjni detaliści.

Wzrost e-commerce na prowincji

Paczki wielkość skrzynki pocztowej (tzw. letterbox-sized packages) cieszą się największa popularnością – 60% przesyłek ma w tej chwili taki właśnie rozmiar. Eksperci Barclays przewidują jednak, że w najbliższych latach zwiększy się liczba mniejszych przesyłek. Prognoza mówi tu o 45% wzrostu do 2018 roku.

Pod względem geograficznym wschodnia Anglia będzie regionem gdzie nastąpi największy procentowy wzrost usług logistycznych. Najwięcej usług logistycznych będzie jednak realizowanych w południowo – wschodniej części Anglii. Co ciekawe, najniższy wzrost liczby przesyłek nastąpi w dużych metropoliach. Zdaniem ekspertów Barclays wynika to z gęstości sieci tradycyjnych placówek handlowych.

wzrost logistyki
Wzrost wysłanych paczek w różnych częściach Wielkiej Brytanii.