PayPal Orba Płatności

PayPal zrobił kolejny krok w kierunku akceptowania transakcji wirtualną walutą. Należący do eBay’a operator płatności internetowych nawiązał współpracę z BitPay i GoCoin, dwiema firmami, które specjalizują się organizacji transakcji Bitcoinami.

Płatności będą zintegrowane z tzw. Payment Hub, narzędziem PayPala, które pozwala zarządzać różnymi formami transakcji. Klienci sklepów, które posługują się Payment Hub, będą mogli płacić Bitcoinem za zakup produktów sprzedawanych na nośnikach elektronicznych: gier komputerowych, filmów, muzyki i e-booków. Usługa jest już dostępna na terenie Ameryki Północnej.

„Nie oznacza to, że PayPal dodał Bitcoina jako opcję płatności w naszym portfelu elektronicznym. Jesteśmy otwarci na innowacje, ale najważniejsze jest, by płatności były bezpieczne. Nie inaczej jest z naszym podejściem do Bitcoinów. Dlatego też stopniowo wprowadzimy tę walutę do obrotu” – pisze na firmowym blogu Scott Ellison, dyrektor ds. strategii w PayPal.

Startup BitPay jest pośrednikiem płatności B2B wyspecjalizowanym w e-commerce, szczególnie w transakcjach kryptowalutami. Dostarcza narzędzia do przyjmowania płatności Bitcoinem wraz z opcją otrzymania pieniędzy w postaci depozytu bankowego. Firma została założona w amerykańskim stanie Georgia. Po uzyskaniu finansowania od dwóch inwestorów spółka przeniosła się do Atlanty. Z usług BitPay korzysta obecnie 10 tysięcy sprzedawców w 164 krajach.

GoCoin jest międzynarodową platformą płatniczą, która ułatwia przyjmowanie płatności walutami wirtualnymi takimi jak Bitcoin, Dogecoin i Litecoin. Firma bierze na siebie całe ryzyko związane z przeprowadzaniem transakcji. Startup ruszył w lipcu 2013 roku  przeprowadza transakcje kryptowalutami dla sklepów stacjonarnych i internetowych.