Atrium Copernicus

Obecnie Atrium Poland prowadzi rozbudowę centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu. Otwarcie rozbudowywanej części obiektu nastąpi w I kwartale 2015 roku. Natomiast inwestor zadecydował o wcześniejszym udostępnieniu powiększonego parkingu centrum, które nastąpi w ostatnim kwartale br.. Tym samym już w grudniu do dyspozycji klientów będzie ponad 1,4 tys. miejsc postojowych.

W wyniku prowadzonych prac Atrium Copernicus, położony w ścisłym centrum miasta, powiększy się o blisko 17 tys. mkw. powierzchni handlowej, a oferta centrum rozszerzy się o 55 nowych sklepów. Funkcjonowanie tego centrum przez kilka lat pokazało, że jest to miejsce z potencjałem na znacznie większy obiekt handlowy, biorąc pod uwagę nie tylko zapotrzebowanie na powierzchnię handlową, ale także potencjał siły nabywczej, zwyczaje zakupowe klientów oraz zainteresowanie rynkiem i lokalizacją ze strony sieci handlowych. Równocześnie z rozbudową trwa modernizacja istniejącej części, mająca na celu podniesienie jakości powierzchni handlowej.

Wśród marek, które potwierdziły już obecność w nowej części centrum, są m.in.: Decathlon, Cubus, Carry, 4F, drogeria Rossmann, drogeria Hebe, Paris Optique, Diverse, Mohito czy Sinsay.

W portfolio Atrium Poland Real Estate Management w naszym kraju łącznie znajdują się 23 funkcjonujące centra o powierzchni handlowej ok. 498 tys. mkw. W skład portfela firmy wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Atrium Promenada, Atrium Targówek w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Mosty w Płocku, Atrium Biała w Białymstoku, Atrium Copernicus w Toruniu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Atrium Molo w Szczecinie, Atrium Kasztanowa w Pile, Atrium Plejada w Bytomiu i Atrium Felicity w Lublinie.