Forum Radunia
Forum Radunia

Trwa komercjalizacja powstającego w Gdańsku wielofunkcyjnego kompleksu urbanistycznego Forum Radunia. Umowy najmu podpisali nowi partnerzy, a kolejne są finalizowane – informuje inwestor projektu firma Multi Corporation. Otwarcie Forum planowane jest na rok 2016.

Do grona najemców Forum Radunia dołączył m.in. salon Le Coq Sportif. Będzie to jeden z pierwszych salonów tej popularnej we Francji marki w naszym kraju. Le Coq Sportif zajmie lokal o powierzchni 90 mkw. Umowy podpisały również City Sport (168 mkw.) oraz Mango (1276 mkw.).

Ofertę salonów jubilerskich w Forum Radunia będą tworzyć m.in Red Rubin, Pandora i Yes. Salony Pandora (pow. 67 mkw.) i Red Rubin (pow.66 mkw.) znajdą się na parterze Galerii. Sklep Yes o powierzchni 75 mkw. będzie zlokalizowany na pierwszym piętrze.

Forum Radunia powstanie w ramach rewitalizacji okolic historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego, na 6-hektarowej działce w obrębie ulic 3 Maja, Armii Krajowej, Wały Jagiellońskie i Hucisko. Jest to centralny punkt aglomeracji, w sąsiedztwie dworca kolejowego, Starego Miasta i budynków użyteczności publicznej. Dotychczas potencjał tego kwartału nie był należycie wykorzystany ze względu na przebiegające przez działkę tory kolejowe. Istotnym elementem inwestycji jest więc obecnie realizowany etap przekrycia torów, który pozwoli na odzyskanie ponad 1,5 ha terenu.

Forum Radunia
Forum Radunia

Na powierzchni najmu 62 tys. mkw. oferowanej przez Forum Radunia znajdzie się około 200 lokali handlowych i usługowych, 9-ekranowe Multikino, klub fitness Pure Jatomi, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na 1 100 miejsc. Wśród najemców są już popularne polskie i międzynarodowe marki, w tym: C&A, Deichmann, Diverse, Douglas, H&M, Rossmann, Solar, Super-Pharm, Swiss, Triumph, Vistula, W.Kruk, Wólczanka i Yes oraz McDonald’s. Lokale w galerii wynajmą też gdańscy przedsiębiorcy, w tym znana w Polsce i Europie firma LPP, która otworzy w Forum Radunia sklepy swoich marek odzieżowych Cropp, House, Mohito, Reserved i Sinsay oraz salon wyposażenia wnętrz home&you. Będą też lubiane wśród mieszkańców regionu: piekarnia Szydłowski, cukiernia Delicje oraz Bioway.

Projekt koncepcyjny Forum Radunia przygotowała wewnętrzna pracownia Multi – T+T Design, za projekt architektoniczny odpowiada Sud Architekt – polski oddział znanej francuskiej firmy projektowej, natomiast gdańskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego opracowało rozwiązania w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji drogowej. Ważną częścią Forum Radunia będzie Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, które będzie pełnić rolę recepcji przyjmującej gości odwiedzających miasto. Znajdzie się tam główny punkt informacji turystycznej, makieta Gdańska, sala multimedialna i ekspozycyjna, kawiarnia, a także biura. Projekt architektoniczny Centrum Dziedzictwa Historycznego stworzyło Studio Architektoniczne Kwadrat z Gdyni. Jego budowę sfinansuje inwestor, natomiast gotowym obiektem będzie zarządzać miasto. Jest to jeden z celów publicznych realizowanych przez Multi Corporation w związku z prowadzeniem projektu na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego między Gminą Miasta Gdańsk i inwestorem.

Multi Corporation to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów wysokiej jakości centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jest to pan-europejska platforma nieruchomości handlowych dysponująca wysokim kapitałem i zorientowana na wzrost, a jej działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu.

Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą ponad 60 centrów handlowych, które rocznie odwiedza ponad 330 milionów klientów. Wydają oni 3,2 miliarda euro w skali roku na zakupy w ponad 5,2 tys. sklepach i restauracjach oraz na rozrywkę. Multi zatrudnia ponad 500 pracowników w swoich spółkach zajmujących się zarządzaniem centrami handlowymi i ich obsługą oraz zarządzaniem aktywami i realizacją projektów. Firma prężnie działa w 12 krajach europejskich, w tym w Turcji, gdzie jest największym właścicielem oraz zarządcą centrów handlowych. Opracowaniem koncepcji obiektów realizowanych przez Multi i projektowaniem przestrzeni miejskich zajmuje się należąca do firmy pracownia T+T Design.