Karl-Johan Persson, H&M
Karl-Johan Persson, H&M

Firma H&M poinformowała, że w ciągu dziewięciu miesięcy, w okresie od 1 grudnia 2013 do 31 sierpnia 2014, sprzedaż całej grupy wzrosła o 15 proc. (w walutach lokalnych) w porównaniu do tego samego okresy w roku ubiegłym.

Grupa odzieżowa zanotowała także dobre wyniki w samym trzecim kwartale tego roku. W tym czasie sprzedaż H&M w walutach lokalnych wzrosła o 16 proc. W tym okresie firma zdecydowała się na rozpoczęcie sprzedaży online we Włoszech oraz w Hiszpanii.

W ostatnich trzech miesiącach firma zdecydowała się na rozwój sieci sprzedaży marek COS, & Other Stories, Monki, Weekday, Cheap Monday and H&M Home.

Prezes firmy Karl-Johan Persson zapowiada w raporcie, że to nie koniec ekspansji na nowych rynkach. Firma bowiem chce zwiększyć udział w rynku odzieżowym wszystkich swoich marek.

– Ekspansja firmy wciąż trwa. Nasze plany na 2014 rok pozostają niezmienione. Plan otwarcia 375 sklepów w ciągu całego tego roku jest aktualny. Latem, otworzyliśmy kolejny flagowy sklep przy Piątej Alei w Nowym Jorku. W październiku zostanie otwarty nowy sklep na Filipinach. Planujemy otwarcie sklepu w Indiach. W 2015 roku zamierzamy otworzyć salony w RPA, Peru, na Tajwan i Makau – informuje Karl-Johan Persson. CEO H&M.

– Kontynuujemy też rozwój naszej oferty produktowej. Wciąż poszerzamy ofertę linii H&M Sport, a także poszerzyliśmy ofertę obuwia, które będzie dostępne w sklepach online i wybranych placówkach stacjonarnych. Jesteśmy przekonani, że nasze inwestycje w zrównoważony rozwój są słuszne, nawet jeśli pociągają za sobą krótkotrwałe koszty. Rozpatrujemy je jako inwestycje długofalowe i traktujemy jako inwestycję w naszą przyszłość – dodaje.

Firma H&M Hennes & Mauritz AB została założona w Szwecji w 1947 roku i jest notowana na giełdzie w Sztokholmie. Koncepcją biznesową firmy jest oferowanie mody w najlepszej cenie. Oprócz flagowej marki H&M, grupa obejmuje też brandy: COS, & Other Stories, Monki, Weekday, Cheap Monday and H&M Home. Grupa H&M posiada obecnie ponad 3300 sklepów na 54 rynkach.

Salon H&M
Salon H&M