amazon technologie

Koncern Amazon potajemnie pracuje nad technologiami, które mogą zmienić nasze wyobrażenia o zakupach online. Ściśle tajne laboratoria giganta e-commerce planują zwiększyć liczbę pracowników o jedną czwartą. Mają oni stworzyć inteligentne urządzenia sprzedażowe do instalacji w każdym domu.

Dyrektor generalny Amazon, Jeff Bezos chce wzmocnić strategię firmy w zakresie budowy nowych urządzeń i wprowadzania innowacyjnych technologii. Dzieje się tak mimo, że smartfony Amazon Fire, wprowadzone do sprzedaży wiosną 2014 roku, zostały chłodno przyjęte przez rynek.

Terminale w każdym domu

Według źródeł Reutersa teraz Amazon planuje zainwestować 55 milionów dolarów w placówki badawcze działające pod kryptonimem Lab126. Znajdują się one w miejscowościach Sunnyvale oraz Cupertino w Dolinie Krzemowej. To właśnie tu opracowane zostały pierwsze czytniki e-booków Kindle oraz tablety i smarfony z serii Fire.

Nad czym teraz pracują naukowcy zatrudnieni przez Amazon? Według anonimowych źródeł Reutersa chodzi o dwa innowacyjne urządzenia, które mają zmienić sposób kupowania produktów domowych. Pierwsze z nich będzie się łączyło z internetem za pomocą Wi-Fi ma mieć niewielkie rozmiary. To ważne, bo terminale mają być montowane w różnych domowych zakamarkach takich jak na przykład szafka na detergenty. Chodzi o to, by w momencie gdy któryś z produktów zaczyna się kończyć, jeden przycisk wystarczył do złożenia zamówienia. Bez konieczności wchodzenia na strony internetowe, logowania się, wkładania do wirtualnego koszyka itp. Urządzenie będzie stale połączone ze sklepem Amazon i zintegrowane z kontem użytkownika.

Inteligenty zegarek Amazon

Drugim urządzeniem, nad którym trwają pracę w laboratoriach Lab126, jest inteligentny zegarek. Niestety, dziennikarzom nie udało się ustalić jakie będzie miał on funkcje, ani w jakim stopniu zostanie zintegrowany z tabletami i telefonami z serii Kindle czy sklepem Amazon.

Docelowo, w 2019 roku, w laboratoriach badawczych Amazon pracować ma 3757 osób. Wiadomo to dlatego, że spółka zawarła porozumienie z władzami stanu Kalifornia. W zamian za zatrudnienie nowych pracowników koncern skorzysta z ulg podatkowych na czym zaoszczędzi 1,2 miliona dolarów.