caffe nero house of fraser

House of Fraser, operator domów towarowych na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii, otworzy nowy concept store w mieście Cambridge. Jest to kolejny krok firmy w realizacji strategii sprzedaży wielokanałowej.

Nowy sklep ruszy 16 października 2014 i ma być połączeniem placówki sprzedażowej z kawiarnią. Klienci będą siedzieć przy stolikach i sączyć małą czarną a jednocześnie robić zakupy online. Kawiarnia będzie przy tym punktem odbioru towarów zamówionych w sieci. Całe przedsięwzięcie jest przygotowywane z we współpracy z popularną siecią Caffè Nero.

Lokal zostanie podzielony na dwie części. Na parterze znajdzie się tradycyjna kawiarnia Caffè Nero, wyposażona w tablety i ekrany dotykowe wbudowane w każdy stolik. Przy kawie będzie można przejrzeć stronę House of Fraser i dokonać zakupu. Na pierwszy piętrze ulokowany zaś zostanie punkt odbioru systemu click&collect, a także niewielki sklep tradycyjny ze specjalnie wyselekcjonowaną ofertą. Sklep ten zostanie wyposażony w przymierzalnie, kasy oraz manekiny z technologią VMBeacon opracowaną przez firmę Iconeme. Takie same beacony są już używane w sklepie House of Fraser w szkockim mieście Aberdeen.

Andy Harding, dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż wielokanałową w House of Fraser tłumaczy: „Liczba użytkowników mobilnych stale rośnie, podobnie jak coraz bardziej popularna staje się kultura kawowa. Do tego Cambridge to miasto gdzie mamy wyjątkowo dużą bazę klientów kupujących online. Chcieliśmy stworzyć miejsce dedykowane współczesnym, zabieganym konsumentom. Stąd nasza decyzja”.

Firma opublikowała właśnie wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2014 roku. Zysk netto wzrósł o 4,3% licząc rok do roku i wyniósł 8,6 miliona funtów. Sprzedaż online stanowiła aż 29% całości utargu. House of Fraser prognozuje, że kwartał, który trwa w tej chwili będzie jeszcze bardziej zyskowny.

House of Fraser to sieć, która stale zaskakuje innowacjami technologicznymi. Kilka tygodni temu firma wprowadziła możliwość kupowania bezpośrednio z manekinów. Stało się to możliwe dzięki wykorzystani technologii beacon.

house of fraser strategia
Strona internetowa House of Fraser

 

House of Fraser to brytyjska sieć domów towarowych sprzedających odzież, kosmetyki, sprzęt RTV i AGD oraz meble. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Glasgow. Największym obiektem należącym do sieci jest otwarty w 2008 roku sklep w Belfaście, w centrum handlowym Victoria Square.