Maciej Krzewiński, COO, ECC Real Estate Sp. z o.o.
Maciej Krzewiński, COO, ECC Real Estate Sp. z o.o.

– Tegoroczna edycja Shopping Center Forum (SCF) była niezwykle udanym wydarzeniem z biznesowego punktu widzenia. Impreza pozwoliła nam zaprezentować licznej grupie potencjalnych najemców nową inwestycję ECC Real Estate – centrum handlowe „Nowa Stacja” w Pruszkowie – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Maciej Krzewiński, COO, ECC Real Estate.

– Spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem, obecni na naszym stoisku goście docenili przemyślany projekt dobrze odpowiadający na potrzeby mieszkańców Pruszkowa. Obecność ECC Real Estate na tragach zaowocowała wieloma merytorycznymi spotkaniami i ofertami na zagospodarowanie powierzchni – dodaje Maciej Krzewiński.

Przypomnijmy, że otwarcie zlokalizowanego w podwarszawskim Pruszkowie centrum handlowego Nowa Stacja planowane jest na 2016 rok. Galeria powstanie w odległości 15 kilometrów od centrum Warszawy. Łącznie, w odległości 30 minut jazdy samochodem od nowej galerii mieszka aż 1,5 miliona ludzi.

Całkowita powierzchnia najmu Nowej Stacji wyniesie 25 tys. mkw.. Budynek będzie składał się z 3 poziomów, na których znajdzie się ok. 120 lokali handlowych i usługowych. Parter oraz pierwsze piętro zagospodarowane zostaną przez lokale handlowe i usługowe z bardzo szeroką ofertą. Będzie można tu znaleźć sklepy z artykułami dla dzieci, obuwiem i galanterią skórzaną, sprzętem multimedialnym i AGD. Nowa Stacja zaoferuje klientom szeroki wybór sklepów odzieżowych – firmy z tej branży mają stanowić około 40% najemców obiektu. Na parterze będzie także znajdował się supermarket spożywczy. Obecnie ECC Real Estate rozmawia z największymi najemcami funkcjonującymi na polskim rynku.

Nowa Stacja, Pruszków
Nowa Stacja, Pruszków

Centrum zapewni klientom nie tylko szeroką ofertę handlową i usługową, ale także rozrywkową i sportową. Cały drugi poziom to strefa odpoczynku i rekreacji. Jedną z największych atrakcji będzie kino. Ponieważ obecnie w Pruszkowie nie ma takiego obiektu, kilkusalowe kino będzie znaczącą przewagą nowego centrum handlowego, przyciągającą mieszkańców miasta i okolic. Do dyspozycji zwolenników aktywnej rekreacji oddane zostaną klub fitness oraz taras, na którym zimą znajdzie się lodowisko, a latem – plac zabaw. Z myślą o najmłodszych gościach i ich rodzicach w różnych częściach galerii powstaną kąciki dla maluchów. Ponadto na każdej z trzech kondygnacji pojawią się bary i restauracje. Klienci Nowej Stacji będą też mogli liczyć na darmowy dostęp do sieci WiFi na terenie centrum.

Firma ECC Real Estate jest obecna na polskim rynku nieruchomości od ponad 20 lat. Specjalizuje się zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Jedną z największych inwestycji ECC Real Estate w Polsce jest Centrum Handlowo-Rozrywkowe Promenada w Warszawie. W 2011 roku firma oddała także do użytku apartamentowiec „Puławska 111” na warszawskim Mokotowie. W swoich działaniach ECC Real Estate wykracza poza Polskę, a nawet Europę. Jednym z projektów firmy jest bowiem centrum handlowe w Tajlandii.