Centrum Galardia
Centrum Galardia

15 października br. otwarta zostanie Galardia – największe centrum handlowe w promieniu 50 km od Starachowic. Na kilkanaście dni przed otwarciem, Galardia jest już prawie gotowa. W harmonogramie pozostały już tylko drobne prace wykończeniowe i porządkowe.

– Centrum Galardia otrzymało decyzję o pozwoleniu na użytkowanie wydaną przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Starachowicach. Jest to oficjalny dokument stwierdzający zakończenie budowy obiektu. Oznacza on, że już żadne istotne prace budowlane nie będą realizowane. Przed nami jedynie prace porządkowe i ostateczne wyposażenie sklepów przed ich zatowarowaniem, które jest realizowane już przez samych najemców – mówi Agnieszka Wójcik, Project Manager z Balmain Asset Management.

Galardia powstaje przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Starachowicach. Dzięki Galardii oferta handlowo-rozrywkowa miasta wzbogaci się o 40 marek, z których blisko połowa nie była dotąd tam obecna. Wśród nich znajdą między innymi tak znane brandy jak: Jysk, Empik, Smyk, Carry oraz kino Helios, które będzie jednocześnie pierwszym kinem wielosalowym w całym regionie.

Poziom komercjalizacji Galardii wciąż rośnie. W ciągu ostatnich dni do grona najemców centrum dołączył salon z odzieżą sportową i sprzętem 4F, który zajmie powierzchnię blisko 120 mkw. oraz niemal 30-metrowy salon sieci telefonii komórkowej Orange. W Galardii znajdzie się także kantor oraz serwis telefonów komórkowych i sprzętu komputerowego. Oprócz tego znana jest już nazwa strefy zabaw dla dzieci. Ponad 120 mkw. powierzchni najmu wypełniać będzie Bajkowy Labirynt prowadzony przez firmę RO-AN.

Galardia zlokalizowana jest we wschodniej części miasta, przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego 14. Galardia będzie jednopoziomową galerią handlową o powierzchni najmu wynoszącej 18 000 mkw., z czego 6200 mkw. zajmie hipermarket Tesco a 1330 mkw. multipleks sieci Helios – dwaj wiodący najemcy obiektu. Dodatkowo na terenie centrum znajdować się będzie parking na 475 miejsc parkingowych oraz pasaż o powierzchni 11 000 mkw., który pomieści 40 sklepów i punktów usługowych. W najbliższym otoczeniu centrum (10 minut jazdy samochodem) mieszka blisko 54 tys. klientów. Współwłaścicielami Galardii są: NBGI Private Equity oraz Balmain Asset Management. Koszt inwestycji wynosi w przybliżeniu 25 milionów euro.