Stoisko Mayland na SCF 2014
Stoisko Mayland na SCF 2014

Firma Mayland Real Estate po raz kolejny wzięła udział w Shopping Center Forum. Tym razem firma skupiła się na prezentacji nowo powstającego krakowskiego Centrum Handlowego Serenada.

– Jesteśmy uczestnikami SCF od początku i obserwujemy, że z roku na rok Forum cieszy się coraz większą popularnością. Myślę, że wiele osób z branży zgodzi się z moim poglądem, że SCF otwiera sezon pracy po wakacjach. Targi są znakomitą okazją rozpoczęcia rozmów biznesowych. Nasze stoisko w tym roku odwiedziło wielu gości zainteresowanych projektem Serenada i odbyliśmy wiele obiecujących rozmów – mówi w rozmowie z Retailnet Grzegorz Latała, dyrektor ds. komercjalizacji Mayland RE.

Firma Mayland Real Estate zapowiedziała rozpoczęcie budowy CH Serenada w Krakowie jeszcze w tym roku. Centrum ma zostać oddane do użytku w 2016 roku. Jak ustaliła redakcja Retailnet komercjalizacja projektu wynosi obecnie 50 proc.

Centrum handlowe już teraz może pochwalić się obecnością najważniejszych najemców na rynku, m.in.: marek z Grupy Inditex i Grup LPP. Operatorem spożywczym Serenady będą debiutujące w Krakowie delikatesy Piotr i Paweł.

Najnowszym najemcą centrum jest salon sprzedaży CCC (640 mkw). Serenada będzie opierać się głównie na ofercie modowej. 80 proc. najemców będzie pochodziło z tej branży. Oferta handlowa centrum zostanie uzupełniona o sklepy z wyposażeniem domu oraz sport i rozrywkę. Przed startem prac budowlanych Centrum osiągnie poziom najmu ok. 60 -70 proc.

Centrum Serenada w Krakowie sfinansuje w wysokości 140 mln euro Grupa Foncière Euris. Grupa ta od wielu lat finansuje duże projekty budowy obiektów handlowych w Polsce (w tym Manufaktura w Łodzi, CH Riviera w Gdyni, projekt Posnania w Poznaniu) i zdecydowała się również sfinansować z własnych środków budowę Serenady.

Docelowo Centrum Handlowe Serenada będzie miało 3 poziomy handlowe o łącznej powierzchni najmu 42 tys. mkw. Pomieści 170 sklepów i punktów handlowo-usługowych oraz wielopoziomowy parking. Całkowita liczba miejsc parkingowych ulokowanych na sześciu poziomach oraz na zewnątrz galerii wyniesie 3280 miejsc.