Biedronka - Dworzec Kraków
Biedronka - Dworzec Kraków

Trwa dynamiczna komercjalizacja dworców PKP SA w całej Polsce. Spółka rozpoczęła współpracę z jednym z największych detalistów w naszym kraju – firmą Jeronimo Martins, do której należy m.in. sieć Biedronka.

Sklepy tej sieci zostały już otwarte na dworcu Warszawa Wschodnia oraz w Krakowie Głównym. Zlokalizowanie sklepu na dworcu kolejowym w Krakowie jest dobrym przykładem polityki sieci Biedronka, która dąży do lokowania swoich sklepów „w zasięgu ręki” klientów oraz elastycznie dostosowuje format swoich sklepów do otoczenia. Powierzchnia sprzedaży tego sklepu wynosi 460 mkw. Placówka jest dostosowana do obsługi m.in. osób podróżujących – ma 8 kas.

Przedstawiciele Jeronimo Martins bardzo pozytywnie wypowiadają się o współpracy z polską spółką.

– Z naszego punktu widzenia najważniejszy jest biznes. Jesteśmy w stanie otwierać sklepy sieci Biedronka w nieruchomościach PKP, ale tylko w tych, które przyniosą nam realny zysk. Pomimo niewielkich wcześniejszych obaw współpraca ze spółką PKP układa się naprawdę dobrze. Na dworcach PKP pomimo tego, że jest spółką państwową z wszystkimi zaletami i wadami dotyczącymi tego typu spółek, ku naszemu zaskoczeniu proces otwarcia sklepu przebiega bardzo dobrze – mówił podczas Shopping Center Forum Marek Wróbel, dyrektor ekspansji – wschód Jeronimo Martins Polska SA.

– Oczywiście musieliśmy wykazać się pewną elastycznością do naszych schematów działania, ale współpraca przebiegała bardzo korzystnie – dodał Marek Wróbel.

15 września br. w Milanówku przy ulicy Królewskiej 21 został otwarty 2500. sklep sieci Biedronka. To kolejny etap w rozwoju należącej do Jeronimo Martins Polska sieci, której sklepy dostępne są już w ponad 900 miejscowościach.

Grupa Jeronimo Martins w Polsce jest właścicielem ponadto 14 centrów dystrybucyjnych oraz ponad 110 placówek sieci aptek i sklepów kosmetycznych Hebe. Firma zatrudnia łącznie ponad 55 tys. osób.