Magdalena Frątczak dyrektor Działu Powierzchni Handlowych CBRE

Gemini Park Tychy to trzecia po Gemini Park Tarnów i Gemini Park Bielsko-Biała, inwestycja Gemini Holding. Za wynajem powierzchni komercyjnych w obiekcie będzie odpowiadać firma CBRE. O szczegóły komercjalizacji tej inwestycji redakcja Retailnet zapytała Magdalenę Frątczak, dyrektor w Dziale Powierzchni Handlowych CBRE.

– Tychy to miasto z dużym potencjałem. Oprócz kilku mniejszych projektów nie ma tu nowoczesnej powierzchni handlowej, a te centra handlowe, które obecnie działają na tym rynku to obiekty I i II generacji. Z punktu widzenia zasobności portfela i wielkości obszaru oddziaływania, to jedno z najbogatszych miast na Śląsku. Stąd projekt realizowany przez Gemini Holding, który po raz pierwszy zaprezentowaliśmy podczas Shopping Center Forum 2014, cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony najemców – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Magdalena Frątczak.

– Proces komercjalizacji zaczęliśmy zatem od tzw. kotwiczenia centrum czyli doboru najemców wielkopowierzchniowych. Przeprowadziliśmy rozmowy z operatorami spożywczymi i liczącymi się na rynku najemcami modowymi. Planujemy wprowadzenie do Gemini Park Tychy operatora spożywczego z formatem delikatesów, dla którego mamy max. 4 tys. mkw. powierzchni. Przeprowadziliśmy podczas Forum także szereg rozmów z potencjalnymi najemcami modowymi i większość z nich ma szansę zakończyć się podpisaniem umów najmu. Pierwszą marką, która wstępnie zadeklarowała chęć wynajęcia powierzchni handlowej w Gemini Park Tychy jest C&A. Przedstawiciele marki wstępnie chcą wynająć lokal o powierzchni 1,2 tys. – 1,3 tys. mkw. Te i szereg innych rozmów dotyczących projektu Gemini Holding świadczą, że najemcy chętnie współpracują ze znanym deweloperem, który przygotowuje projekt w dobrej lokalizacji i szyty na miarę – podsumowuje dyrektor w Dziale Powierzchni Handlowych CBRE.

gemini_park_tychy

Przypomnijmy, nowe Centrum Handlowe Gemini Park będzie zlokalizowane w jednym z większych miast aglomeracji śląskiej, w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum ponad 100-tysięcznych Tychów, a także w bliskim sąsiedztwie takich miast jak Gliwice, Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Mysłowice. Obiekt liczący ok. 32 tys. mkw. GLA położony będzie przy ul. Beskidzkiej. Rozpoczęcie budowy Centrum Handlowego Gemini Park Tychy planowane jest na początek przyszłego roku, zaś otwarcie obiektu – na wiosnę 2016 roku. GP Tychy po raz pierwszy został zaprezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014, która odbyła się w 17-18 września w Warszawie.