PH Galaktyka
PH Galaktyka

Dobiega końca budowa Parku Handlowego Galaktyka we Wrocławiu. Nowa inwestycja realizowana przez spółkę Vantage Development SA zgodnie z harmonogramem, 16 października 2014 roku osiągnie stan surowy zamknięty. Otwarcie Galaktyki planowane jest na styczeń 2015 roku.

Budowa inwestycji składającej się z dwóch budynków, o łącznej powierzchni ponad 5 tys. mkw., przebiega zgodnie z zaplanowanym harmonogramem prac. Najemcy już przygotowują się do otwarcia swojej działalności w obiekcie.

Już w pierwszym kwartale nowego roku mieszkańcy wrocławskiej dzielnicy Krzyki-Borek będą mogli zrobić zakupy w sklepach zlokalizowanych w Galaktyce oraz skorzystać z usług planowanego do otwarcia fitness.

Park Handlowy Galaktyka, położony jest w centrum dzielnicy Krzyki-Borek. Znajduje się tuż obok osiedla Centauris, prestiżowej inwestycji mieszkaniowej Vantage Development, tuż przy głównej siedzibie firmy IMPEL. Galaktyka zlokalizowana jest przy jednej z głównych arterii miasta, łączącej centrum z autostradą A-4.

W ramach realizacji projektu zaplanowano także przebudowę infrastruktury drogowej ul. Ślężnej, aby ułatwić dojazd do Parku Handlowego oraz poruszanie się na terenie parkingu.

Obok wrocławskiej Galaktyki, spółka Vantage Development realizuje niemal jednocześnie inną inwestycję handlową, Park Handlowy Grona w Zielonej Górze, której otwarcie zaplanowano na grudzień 2014 roku. W obu projektach jako jeden z głównych najemców pojawi się m.in. supermarket Piotr i Paweł. Spółka planuje kolejne projekty parków handlowych.

Więcej o inwestycjach Vantage Development w najnowszym wydaniu magazynu Shopping Center Poland.