Amazon Wrocław

Centrum logistyczne Amazon w Bielanach Wrocławskich odebrało pierwszą dostawę przesyłek. Jego budowę rozpoczęto siedem miesięcy temu, jednocześnie z budową podobnego obiektu w Poznaniu. Obydwa centra mają głównie obsługiwać klientów z Niemiec.

Centrum logistyczne w Poznaniu rozpoczęło operacje w połowie września 2014, teraz przesłano pierwszą przesyłkę z centrum zlokalizowanego we Wrocławskich Bielanach.

Pierwsze przesyłki już w drodze

„To drugie uruchomienie naszych operacji w Polsce w tak krótkim czasie. W mamy tu świetną grupę menadżerów i doskonały zespół, który tworzą wszyscy pracownicy” – powiedział Kerry Person, dyrektor operacyjny Amazon w Europie Środkowo Wschodniej.

Po odbyciu szkoleń w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii pracownicy nowego centrum już w sierpniu rozpoczęli działania, współpracując z zespołem „EU Launch”. Pierwszą dostawą we wrocławskim centrum było mocowanie do rowerowego fotelika dla dzieci.

Amazon rekrutuje pracowników

Nowe centrum logistyczne w Bielanach Wrocławskich ma powierzchnię 95 000 m kw. Amazon planuje rozpoczęcie realizacji zamówień klientów pod koniec października tego roku. Wszystkie centra logistyczne Amazon w Polsce rozpoczną realizację zamówień przed zaplanowaną wcześniej datą. „Dzięki temu uda nam się zapełnić centra szybciej niż się spodziewaliśmy, co umożliwi obsłużenie jeszcze większej liczby klientów podczas sezonu świątecznego” – powiedział Kerry Person.

Proces rekrutacji do nowych centrów Amazon w Polsce wciąż trwa. Bezpośrednie połączenia z centrum logistycznym we Wrocławiu będą dostępne z Wałbrzycha, Legnicy, Brzegu, Świdnicy, Oławy, Trzebnicy, Jawora, Oleśnicy, Ziębic i Strzelina.