Trwa rebranding dotychczas działających hipermarketów Real w hipermarkety sieci Auchan. Do tej pory pięć spośród 49 przejętych przez Auchan od Grupy Metro hipermarketów Real zmieniło już swoje nazwy. Dołączył do nich kolejny hipermarket mieszczący się w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni.

Sklep Auchan w gdyńskiej Rivierze rozpoczyna działalność z dniem 1 października 2014. Auchan zajął taką samą powierzchnie, jak dotychczas działający sklep Real – około 15 tys. mkw.

Auchan Polska planuje kontynuować rebranding Real w kolejnych kilku placówkach do końca bieżącego roku.

Centrum Riviera w Gdyni działa od października 2013 roku. Powierzchnia najmu (GLA) Riviery wynosi 70 tys. mkw. Na dwóch poziomach znajduje się 240 sklepów. Wśród najemców znajdują się marki m.in: Adidas, Apart, 4F, Big Star, C&A, CCC, Duka, Gatta, H&M, Inglot, Intersport, Guess, New Yorker, River Island, Rossmann, Hugo Boss, Swiss, SunLoox, Tommy Hilfiger, Yes, W.Kruk czy sklepy grup LPP i Inditex,  Obiekt należy do Mayland Real Estate sp. z o. o. Aktualnie firma komercjalizuje Centrum Handlowe Serenada w Krakowie. Firma Mayland Real Estate zapowiedziała rozpoczęcie budowy CH Serenada w Krakowie jeszcze w tym roku. Centrum ma zostać oddane do użytku w 2016 roku. Jak ustaliła redakcja Retailnet komercjalizacja projektu wynosi obecnie 50 proc.

Centrum Handowe Riviera należące do portfolio Mayland RE w badaniu sprawdzającym jakość doświadczenia konsumenckiego w wybranych centrach handlowych w Polsce uzyskało 91 pkt na 100 możliwych w badaniu Sana przeprowadzonym na zlecenie wydawcy Retailnet.pl i magazynu Shopping Center Poland.