Wnętrze CH Fabryka Wołomin
Wnętrze CH Fabryka Wołomin

Spółki Park Handlowy Wołomin sp. z o.o. i Eiffage Polska Budownictwo podpisały umowę na realizację centrum handlowego Fabryka Wołomin.

Podpisany 23 września kontrakt obejmuje realizację centrum, jak również budowę parkingu naziemnego i towarzyszącej infrastruktury technicznej. Tym samym prace nad pierwszym tak dużym i nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowym w powiecie wołomińskim wchodzą w kolejny etap.

Centrum handlowe Fabryka Wołomin tworzone jest z myślą o ponad 37 tys. mieszkańców Wołomina, ale też 250 tys. osobach znajdujących się w obszarze jego bezpośredniego oddziaływania. Ponieważ w zasięgu 30-minutowej jazdy samochodem nie ma drugiego takiego kompleksu, Fabryka Wołomin stanie się dla nich miejscem nie tylko wygodnych zakupów, ale też spędzania wolnego czasu i rozrywki.

Fabrykę Wołomin tworzyć będą dwa obiekty – galeria handlowa o powierzchni 23,5 tys. mkw. oraz park handlowy o powierzchni 6,5 tys. mkw. Te 30 tys. mkw. powierzchni handlowej przeznaczone jest dla 80 punktów usługowych i handlowych z segmentu moda, rozrywka i gastronomia. Pierwsze lokale znalazły już swoich najemców – wiemy już na pewno, że klienci Fabryki Wołomin będą mogli m.in. odwiedzić sklepy Carrefour, CCC, H&M oraz drogerię Hebe, jak również skorzystać z usług ekologicznej pralni Eko-Top.

Pomiędzy położonymi naprzeciwko siebie budynkami galerii i parku handlowego znajdzie się ogólnodostępny parking z 830 miejscami postojowymi.

Firma Eiffage Polska Budownictwo, której powierzono funkcję Generalnego Wykonawcy, zobowiązała się ukończyć prace budowlane w połowie października 2015 r.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Fabryki Wołomin jest firma CBRE.