Butik Nespresso
Butik Nespresso

Szwajcarska sieć Nespresso zwiększa swoją obecność na polskim rynku. Jeszcze w tym roku zostanie otwarty nowy lokal w centrum handlowym Arkadia w Warszawie. Będzie to drugi punkt tej sieci w mieście.

Nowy butik będzie miał powierzchnię sprzedażową ponad 150 mkw. i powstanie na parterze galerii. Znajdzie się w nim wydzielona przestrzeń do degustacji kawy, spotkań z klientami, część ekspozycyjna dla ekspresów i akcesoriów oraz sprzedażowa. Otwarcie planowane jest na grudzień 2014 roku.

– Zdecydowaliśmy się na stworzenie w Polsce drugiego miejsca dla fanów kawy, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie tutejszych konsumentów. Nasz pierwszy butik przy ul. Nowy Świat prosperuje świetnie i chcieliśmy dalej rozwijać ten koncept. Polska to jedno z państw o największym „kawowym” potencjalne w Europie i 11. kraj na świecie pod względem konsumpcji kawy – mówi Michał Proszewski, Country Business Manager Nespresso Polska – Nasze butiki to nie tylko sklepy, w których można kupić kawę, ekspresy oraz akcesoria. Można w nich także spróbować rzadkich mieszanek, porozmawiać z ekspertami, spotkać innych miłośników „małej czarnej” oraz odkryć historie i regiony, z których pochodzą najlepsze ziarna kawowca, zamykane przez nas w kapsułce. Wszystko to będzie teraz jeszcze bliżej polskich konsumentów – dodaje.

Nowy warszawski lokal – podobnie jak kilkanaście innych na świecie – zaprojektowało portugalskie biuro architektoniczne Gonҫalo Silva Arquitectos Associados. Odznaczać go będzie elegancja i nowoczesność. W swoim koncepcie butiki Nespresso łączą aurę galerii sztuki, wygodę salonu sprzedaży i przytulność kawiarni.

Firma Nespresso istnieje od 1986 roku. Pierwszy butik Nespresso został otwarty w Paryżu w 2000 roku, w Polsce zaś – w 2007. Spółka Nespresso z siedzibą w Lozannie, Szwajcaria, obecna jest w ponad 60 krajach i zatrudnia ponad 9,5 tys. pracowników. W 2013 roku spółka zarządzała globalną siecią sprzedaży detalicznej liczącą ponad 320 lokalizacji. Warszawski lokal będzie jednym z 330 na świecie, zaś drugim w naszym kraju.