Płatności mobile

POSbistro i Paymax stworzyły zintegrowany, mobilny system sprzedażowy, skracający czas obsługi płatności oraz obniżający średni koszt dokonania transakcji.

Właściciele lokali korzystających z połączonych usług Paymax i aplikacji POSbistro zyskali oszczędność czasu i pieniędzy. Otrzymali też możliwość bieżącego podglądu zestawień płatności poprzez wirtualne konto Paymax, a także opcję zarządzania płatnościami on-line.

Korzystanie z aplikacji dla gastronomii POSbistro w połączeniu z terminalem Paymax zapewnia pełną mobilność płatności, pozwalającą na przyjmowanie ich w dowolnym miejscu. Główną zaletą integracji systemów jest redukcja kosztów. Terminale Paymax są bezczynszowe, a koszt prowizji jest stały, niezależnie od rodzaju karty płatniczej.

Łatwa autoryzacja transakcji

„Mobilne terminale Paymax uzupełniły aplikację POSbistro o funkcję przyjmowania płatności kartą. Aplikacja POSbistro daje też możliwość bieżącego podglądu zestawień płatności. Można nią zarządzać online z dowolnego miejsca na ziemi” – mówi Grzegorz Forysiński, współwłaściciel POSbistro Sp. z o. o.

POSBistro płatności
Terminal płatności POSBistro

Dzięki technologii bluetooth aplikacja POSbistro przesyła kwotę rachunku bezpośrednio do lekkiego i poręcznego PIN-Pada Paymax. Po umieszczeniu w PIN-Padzie karty płatniczej, klient regulujący rachunek po prostu autoryzuje transakcję wprowadzając kod PIN.

Prowizja zależna do obrotów

Zintegrowane systemy POSbistro oraz Paymax można wykorzystać w każdym lokalu wyposażonym w tablet. Jedyną opłatą za przyjmowanie płatności kartą w bezczynszowych mPOS-ach Paymax jest prowizja, malejąca wraz ze wzrostem obrotów. W odróżnieniu od konkurencji, korzystanie z rozwiązania Paymax nie wymaga ani podpisywania długoterminowej umowy, ani płacenia comiesięcznego czynszu.

Terminal płatniczy PayMAX
Terminal PayMAX

Paymax jest pierwszym polskim dostawcą usług mobilnych terminali płatniczych (mPOS). System Paymax uzyskał wymagane w branży płatniczej certyfikaty bezpieczeństwa, w tym zgodność ze standardami EMV i PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) oraz organizacji płatniczych (Visa i MasterCard).

Płatności w systemie Paymax

Do przeprowadzania akceptacji płatności w systemie Paymax potrzebny jest podłączony do internetu smartfon lub tablet z systemem Android (2.3 lub wyższym). Po pobraniu bezpłatnej aplikacji urządzenie staje się automatycznie terminalem. Do akceptowania płatności konieczny jest zakup PIN-Pada Paymax (czytnika kart współpracującego z aplikacją).

PIN-Pad i telefon komunikują się ze sobą przy pomocy Bluetooth, umożliwiając płatności w każdych warunkach, niezależnie od rodzaju działalności.