Sklep TextilMarket
Sklep TextilMarket

Spółka Redan pod koniec sierpnia i we wrześniu otworzyła kolejne trzy markety dyskontowej sieci TextilMarket. Nowe punkty znajdują się w Galerii Borek w Ostrzeszowie, w Sokółce i w Strzelcach Opolskich. Sklep w Ostrzeszowie w pierwszym dniu odwiedziło ponad dwustu klientów. Redan planuje kolejne otwarcia sklepów TextilMarket jeszcze w tym roku.

Jak informował redakcję Retailnet.pl Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA – spółka w tym roku otworzyła już ponad 20 sklepów TextilMarket (TXM), a łącznie planuje powiększyć sieć o 40 punktów. Ponadto otwarto pierwsze sklepy sieci TXM za granicą. Dwa działają już na Słowacji, a kolejne dwa mają ruszyć w Czechach. W 2015 roku spółka zamierza otworzyć około 30-40 sklepów w Polsce i kilkanaście za granicą.

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll, Drywash oraz sieci dyskontów odzieżowych TextilMarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce Grupa Kapitałowa zatrudnia dwa tysiące osób. Sprzedaż prowadzona jest w sieci ponad 600 sklepów detalicznych, w ramach której znajdują się mono i multibrandowe salony oferujące odzież marek Top Secret, Troll i Drywash oraz dyskontowe sklepy TextilMarket. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.