Vendo Park
Vendo Park

16 października 2014 roku w Chełmie rozpocznie swoją działalność trzeci Vendo Park w Polsce. Inwestycja jest realizowana przez TREI Real Estate.

– Bardzo się cieszymy, że po nieco ponad dwóch latach od pierwszego otwarcia właśnie w Chełmie otwieramy dziesiąty Vendo Park – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Michael Neervoort, członek zarządu firmy TREI Real Estate.

Pierwszy park handlowy zgodny z koncepcją TREI został otwarty w 2012 r. w czeskim mieście Kyjov. W tym samym roku firma rozpoczęła działalność na rynku słowackim. W październiku 2013 r. TREI Real Estate otworzyła pierwszy Vendo Park w Polsce. TREI Real Estate widzi duży potencjał na przyszłość.

– Koncepcja bez wątpienia odnosi sukces, wszystkie parki handlowe Vendo Park zostały w całości wynajęte na długo przed otwarciem. Zdecydowane zainteresowanie ze strony naszych partnerów handlowych utwierdza nas w zamiarze realizacji kolejnych projektów. Potencjał rynku polskiego oceniamy na co najmniej 40 obiektów – dodaje Mariusz Rodak, członek zarządu TREI Real Estate Poland sp. z o.o.

TREI Real Estate – firma z branży nieruchomości, koncentruje się na długofalowym rozwoju nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Europie. Założona w 2008 r. firma zakorzeniona jest w niemal 150-letniej tradycji grupy Tengelmann. Inwestycje w nieruchomości prowadzone są przez TREI z myślą o własnym portfolio, dlatego firma postrzega siebie jako aktywnie działającego inwestora-dewelopera. Aktualnie firma ma w swoim portfelu około 500 nieruchomości generujących czynsz w wysokości 100 mln EUR rocznie. Obecnie TREI Real Estate działa w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Portugalii.

O ile w Niemczech głównym obszarem działalności jest budowa niewielkich, nowoczesnych, tak zwanych mikroapartamentów w wybranych aglomeracjach miejskich, to od 2012 roku w Polsce, Czechach i na Słowacji TREI Real Estate skupia się na budowie parków handlowych pod marką Vendo Park.

Vendo Park to uniwersalny koncept firmy TREI Real Estate, który można powtarzać w krajach o podobnych warunkach rynkowych. Inwestycje obejmują przede wszystkim małe i średnie miasta.

– Nasze obiekty Vendo Park stają się głównymi punktami zakupowymi dzięki szerokiej i starannie dobranej ofercie produktów, którą zapewniają sklepy z branży odzieżowej, obuwniczej, elektronicznej, drogerie oraz sklepy z wyposażeniem wnętrz. Stałym elementem każdego projektu jest cieszący się dużą frekwencją operator branży spożywczej – mówi Michael Neervoort.

TREI Real Estate buduje wyłącznie nieruchomości na własne potrzeby z zamiarem długoterminowego zarządzania.

– Stałe zadowolenie naszych najemców jest dla nas najważniejsze. W tym celu regularnie organizujemy na przykład wspierające sprzedaż akcje marketingowe w Vendo Park, a ponadto udostępniamy pod adresem www.vendo-park.com platformę internetową, na której najemcy mogą prezentować swoją ofertę – wyjaśnia Mariusz Rodak, członek zarządu odpowiedzialny za zarządzanie i proces budowlany w TREI Real Estate Poland.

Celem TREI Real Estate jest długoterminowe utrzymanie Vendo Park-ów w swoim portfolio, dlatego stawia wysokie wymagania w stosunku do lokalizacji i koncepcji. Finansowanie projektów z własnych środków aż do zakończenia etapu budowy zapewnia ich szybką realizację.

– Vendo Park oznacza wysoką jakość. Jako inwestor długoterminowy, zapewniamy wysokie standardy w stosunku do koncepcji, budowy i warunków najmu – mówi Michael Tauwinkl, członek zarządu odpowiedzialny za inwestycje i najem powierzchni w TREI Real Estate w Czechach. – Doceniają to nasi najemcy. Otrzymują doskonałe lokalizacje, pewność inwestycji oraz atrakcyjne stawki czynszu i przewidywalne koszty eksploatacji. Również firmy budowlane, banki oraz inni usługodawcy cenią TREI Real Estate jako profesjonalnego i rzetelnego partnera.

Vendo Park
Vendo Park

Pod nazwą Vendo Park firma TREI Real Estate projektuje i buduje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Bardzo istotną rolę odgrywa przy tym lokalizacja. Wszystkie obiekty Vendo Park znajdują się w małych i średnich miastach, w miejscach łatwo dostępnych dla klientów; nieodłączną częścią koncepcji jest sklep spożywczy w bezpośrednim sąsiedztwie. Najemcami Vendo Park są wiodące sieci handlowe z kraju i z zagranicy, oferujące przede wszystkim towary codziennego użytku. TREI Real Estate nie tylko projektuje i buduje parki handlowe, ale także zarządza nimi i podejmuje wspierające działania marketingowe. Między innymi udostępnia strony internetowe dla poszczególnych obiektów, na których najemcy mogą oferować swoje produkty i przeprowadzać promocje.