Dekada Malbork

Centra handlowe Dekada cieszą się dużym zainteresowaniem sieci handlowych: w ciągu ostatnich trzech miesięcy zostało podpisanych kilkanaście nowych umów najmu oraz otwarto dziewiąty obiekt należący do sieci – w Brodnicy, w woj. kujawsko-pomorskim.

30 lipca 2014 roku rozpoczęła swoją działalność Dekada Brodnica – dziewiąty obiekt spółki Dekada, a zarazem trzecie z kolei centrum handlowo-komunikacyjne, które obejmuje dworzec autobusowy wraz z poczekalnią dla podróżnych oraz część handlową o powierzchni 1770 mkw. GLA, w której swoje salony otworzyły takie marki jak: Neonet, Ray Obuwie, CCC, Rossmann, a ofertę obiektu uzupełnia całodobowa Apteka Arnika. Dekada Brodnica jest zlokalizowana w ścisłym centrum miasta – przy skrzyżowaniu ul. Sądowej oraz ul. Sienkiewicza, a zarazem przy trasie krajowej nr 15, łączącej Brodnicę m.in. z Toruniem, Ostródą czy Olsztynem. W jej bezpośrednim zasięgu znajduje się 75 tys. mieszkańców miasta oraz powiatu brodnickiego.

– Dobre wyniki odwiedzalności oraz obroty najemców w centrach handlowo-komunikacyjnych w Myślenicach i Nowym Targu , przekonują nas do realizacji podobnych obiektów. Koncept łączący funkcję handlową z węzłem komunikacyjnym, a przede wszystkim idea „convenience” – wygodnych i szybkich zakupów, które można zrobić po drodze z pracy czy szkoły, sprawdza się znakomicie i notujemy duże zainteresowanie sieci handlowych naszymi projektami – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Za komercjalizację wszystkich obiektów sieci Dekada odpowiada spółka BOIG Property Consulting. W ciągu ostatnich trzech miesięcy otwartych zostało kilka nowych salonów oraz podpisane zostały kolejne umowy najmu. W lipcu b.r. sieć obuwnicza CCC zdecydowała się na powiększenie o 117 mkw. swojego dotychczasowego salonu w Dekadzie Żyrardów. W tym samym obiekcie pojawił się również nowy najemca z branży biżuteryjnej – marka Yubistyl, która zajęła lokal o powierzchni 43 mkw. W tym samym miesiącu w centrum handlowo-komunikacyjnym Dekada Nowy Targ otwarty został bar Green Lemon, zlokalizowany bezpośrednio przy dworcowej poczekalni, dzięki któremu oczekujący na autobus mogą w komfortowych warunkach zjeść posiłek czy napić się kawy.

– Myślę, że nasz bar znakomicie uzupełnia ofertę Dekady: stanowi dobre miejsce do odpoczynku po zakupach czy oczekiwania na autobus. Lokal działa od 20 lipca br. i obserwujemy coraz większe zainteresowanie nim. Wkrótce osiągniemy break-even, co jest dobrą prognozą na przyszłość – mówi Kinga Łozińska, współwłaściciel baru Green Lemon.

9 sierpnia o nowego najemcę wzbogaciła się także Dekada Grójec. Otwarty został salon marki Empik, liczący 270 mkw. powierzchni GLA. We wrześniu poszerzył się także tenant mix Dekady Myślenice: w lokalu o powierzchni 93 mkw. został otwarty sklep znanej sieci odzieżowej Top Secret. Projekty Dekady zostały zauważone i docenione również przez popularną markę sportową – Martes Sport, co zaowocowało podpisaniem aż trzech nowych umów najmu: dla Dekady Żyrardów (302 mkw.), Dekady Nowy Targ (337 mkw.) oraz obecnie realizowanej inwestycji – Dekady Malbork (sieć zajmie salon o powierzchni prawie 550 mkw.)

– Jesteśmy zadowoleni, że tak znana i ceniona przez klientów marka zdecydowała się na wynajem kolejnych lokali w obiektach komercjalizowanych przez spółkę BOIG Property Consulting. Centra handlowe Dekada są położone w dogodnych lokalizacjach, mają tenant mix dopasowany do potrzeb konkretnych, lokalnych społeczności. Jako agent komercjalizujący je, dążymy do tego, aby nawiązać trwałe i stabilne relacje biznesowe z najemcami, co najlepiej udowadnia przykład naszej współpracy z marką Martes Sport, z którą podpisaliśmy już 18 umów najmu i negocjujemy kolejne. Martes Sport jest dynamicznie rozwijającą się, dobrze rozpoznawalną marką o ugruntowanej pozycji na rynku – bardzo cenimy ich profesjonalizm w negocjacjach oraz znakomitą orientację w branży – komentuje Ewa Ściubidło, Associate Director, BOIG Property Consulting.

Kolejne umowy najmu są w przygotowaniu. Obecnie najwięcej działań skupionych jest wokół komercjalizacji dwóch nowych inwestycji Dekady Realty – w Malborku i Ciechanowie. Ich otwarcie zaplanowane jest na drugą połowę 2015 roku.