Raport IMRG sprzedaż wielokanałowa

Ptak Moda, polski showroom zrzeszający ponad 500 producentów odzieży, prowadzi działalność w oparciu o system ERP Navireo firmy InsERT.

Wdrożone w showroomie rozwiązanie wykorzystuje m.in. mobilne weryfikatory cen, automatyzuje proces przyjęcia towaru i obsługuje internetową platformę sprzedażową.

Silnik bazy danych Microsoft

Dzięki zastosowaniu rozbudowanych funkcjonalnie rozszerzeń w ramach modułu „Fashion” udało się zmniejszyć nakład pracy niezbędny do płynnego funkcjonowania firmy. Wprowadzona optymalizacja umożliwiła zastosowanie 24-godzinnego trybu działania. Dzięki oprogramowaniu Windows Server Standard 2012 oraz wykorzystaniu silnika bazy danych Microsoft SQL 2012, przedsiębiorstwo zyskało niezawodną infrastrukturę. Zastosowanie modelu pracy terminalowej umożliwiło użytkownikom posiadającym określone uprawnienia łączyć się z systemem z dowolnego miejsca na świecie. Tym samym osoby decyzyjne mogą na bieżąco kontrolować i analizować sytuację spółki.

Sklep internetowy Ptak Moda
Sklep internetowy Ptak Moda

Mobilne weryfikatory cen

Firma Moda Ptak potrzebowała systemu, który zagwarantowałby sprawne zarządzanie wyspecjalizowaną działalnością handlową. Zastosowanie mechanizmów do obsługi klientów z różnych zakątków Europy wiązało się z wysokimi wymaganiami zarówno w zakresie funkcjonalności podstawowej, jak i możliwości rozbudowy o dedykowane rozwiązania. Firma potrzebowała m.in. mobilnych weryfikatorów cen na urządzenia Motorola MC17 oraz na smartfony z systemami operacyjnymi Android i iOS. Przedsiębiorstwo poszukiwało również rozwiązania, które także zorganizuje sprzedaż internetową.

„Atrakcyjność wdrożenia w Ptak Moda opiera się na innowacyjnych w skali całej branży odzieżowo-modowej rozwiązaniach. Dopełnienie stanowi zastosowanie mobilnych weryfikatorów cen, automatyzacja procesu przyjęć towarowych z równoległą obsługą internetowej platformy sprzedażowej oraz wysokiej jakości zaplecze sprzętowe” – tłumaczy Łukasz Kristof, dyrektor zarządzający inSolutions S.C., która odpowiadała za wdrożenie systemu.

W miesiąc od podpisania umowy ponad 70% czynności związanych z wdrożeniem systemu zostało ukończonych.

Branża fashion korzysta z Navireo

Nie tylko firma Ptak Moda zdecydowała się na zaadoptowanie rozwiązań oferowanych przez InsERT.  Z systemów Navireo korzystają również inne firmy z branży fashion, m.in. Eva Minge Design, Volcano czy Badura.

InsERT S.A. jest największym w Polsce, pod względem liczby sprzedanych licencji, producentem oprogramowania dla firm. Dotychczas firma sprzedała ponad pół miliona licencji. Oferta obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów, rozwiązania przeznaczone dla działów kadr i płac oraz programy dla użytkowników indywidualnych.

Navireo to system klasy ERP adresowany do firm średniej wielkości. System można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, jego działów, a nawet konkretnych użytkowników.

Ptak Moda, będący częścią grupy Ptak Holding, to największy w Europie showroom z odzieżą polskich i zagranicznych producentów. Posiada 15,000 mkw. powierzchni, na której łączy ze sobą funkcje wystawiennicze i sprzedażowe, w tym sprzedaż hurtową stacjonarną i internetową przy pomocy własnej platformy e-commerce. Ptak Moda reprezentuje 500 producentów odzieży i umożliwia zakupy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.