Drogeria Rossmann
Drogeria Rossmann

Firma Rossmann prowadzi aktywną ekspansję na polskim rynku. Spółka otwiera nowe sklepy zarówno w centrach handlowych, jak i w parkach handlowych, lokalizacjach ulicznych, biurowych itp. W ostatnich dniach firma otworzyła kilka nowych drogerii. Jeden z sklepów znalazł się w Centrum Handlowym Hynka w Gdańsku. Kolejny uruchomiono przy otwartej ostatnio po długim remoncie handlowej ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie.

Jak ustaliła redakcja Retailnet Rossmann podpisał też umowę na lokalizację nowej drogerii z inwestorem planowanej warszawskiej Galerii Wilanów. Sklep zajmie 570 mkw. w planowanym centrum handlowym.

– Od początku roku otworzyliśmy około 60 drogerii, utrzymujemy dynamikę otwarć z lat poprzednich. Na dzień dzisiejszy mamy 930 sklepów w Polsce. Pod koniec roku zamierzamy mieć ponad 980 drogerii zarówno mieszczących się przy ulicach, jak i w centrach handlowych. Staramy się otwierać sklepy wszędzie tam, gdzie nas brakuje. Są to małe, średnie, jak i największe miasta kraju – mówi w rozmowie z Retailnet Marek Maruszak, prezes zarządu Rossmann Polska.

– Galeria Wilanów oferuje bardzo dobrą lokalizację handlową, a do tego odpowiada na potrzeby naszych klientów mieszkających na Wilanowie. To dla drogerii Rossmann atrakcyjna lokalizacja – dodaje Marek Maruszak.

Jak już informowaliśmy Rossmann zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, otworzył sklep internetowy. E-drogeria w formie testowej obsługuje obecnie wyłącznie klientów mieszkających na terenie województwa łódzkiego i oferuje pełną ofertę produktów dostępną w drogeriach stacjonarnych.

Pierwsza drogeria Rossmann w Polsce została otwarta w 1993 roku w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Po latach działalności firma ma 930 sklepów w 380 miastach. Udział w rynku branży chemiczno-kosmetycznej wynosi 22 proc. Każdego dnia zakupy w drogeriach Rossmann robi 600 tys. osób. Centrala Rossmanna mieści się w Łodzi. Firma zatrudnia 13 tys. pracowników.