Dom Handlowy Renoma
Dom Handlowy Renoma

3 października została otwarta pierwsza apteka w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu. Apteka Cosmedica o powierzchni 130 metrów kwadratowych znajduje się na parterze galerii.

– Zależy nam, aby Renoma był również miejscem gdzie można nabyć dobra codziennego użytku, a apteka Cosmedica niewątpliwie takim jest. To kolejna firma, która swój jedyny punkt we Wrocławiu ma właśnie w naszej galerii – mówi Barbara Wójcik, dyrektor DH Renoma.

Cosmedica powstała w 2003 roku. Po 10 latach na rynku jest to jedna z największych ogólnopolskich sieci aptek farmaceutyczno-kosmetycznych. Sieć Cosmedica posiada obecnie 22 punkty na mapie całej Polski.

Jeszcze w tym roku na otwarcie w DH Renoma czekają takie marki modowe jak: Marc Cain, Hexeline, oraz Gavel a dla miłośników pięknych wnętrz zostanie otwarty salon Lofhome.

DH Renoma oferuje 10 tys. mkw. powierzchni biurowych i 30 tys. mkw. powierzchni, na której mieszczą się sklepy, punkty usługowe i restauracje. Obiekt był prezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014.

Griffin Real Estate został założony w 2006 roku jako platforma do zarządzania funduszami, inwestującymi w sektor nieruchomości. Od początku istnienia inwestuje w nie także swój własny kapitał. W marcu 2013 Griffin pozyskał inwestora strategicznego – Oaktree Capital Management, z którym współpracuje od 2010 roku. Oaktree jest hedgingowym funduszem wywodzącym się z USA. Posiada biura na całym świecie, zatrudnia ponad 650 osób oraz zarządza środkami w wysokości prawie 90 miliardów dolarów.

Griffin Group to inwestor działający na polskim rynku nieruchomości, który w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy lokuje środki w prestiżowe projekty. W portfolio grupy Griffin znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.