Avon Studio
Avon Studio

Na początku grudnia br. w Złotych Tarasach nastąpi otwarcie pierwszego w Polsce Avon Studio. Salon o powierzchni 190 metrów kwadratowych zlokalizowany będzie na parterze galerii.

Avon Studio to pierwszy ogólnodostępny salon marki Avon, który będzie kombinacją sprzedaży bezpośredniej i handlu tradycyjnego. W ofercie salonu oprócz testowania i zakupu kosmetyków, będzie można także zrobić makijaż lub manikiur i skorzystać z profesjonalnych porad konsultantek marki. Dla gości planowane jest kilkanaście stanowisk.

Avon Products – przedsiębiorstwo o zasięgu ogólnoświatowym, zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków, sprzedające je w systemie sprzedaży bezpośredniej korzystając z marketingu wielopoziomowego. Przedsiębiorstwo działa w ponad 135 krajach. Najszybciej rozwijające się rynki to Rosja i Chiny. Przedsiębiorstwo powstało w Nowym Jorku, w 1886 jako California Perfume Company. Jego założycielem był (wówczas 28-letni) David H. McConnell. Od 1939 działa pod nazwą Avon Products Inc.. W 1959 powstały pierwsze biura europejskie – w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Avon Cosmetics Polska powstał w 1992 roku.

Złote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks, który ma powierzchnię 225 tys. mkw. Obiekt mieści się między ulicami: Złotą i Emilii Plater oraz Dworcem Centralnym i Al. Jana Pawła II. Jego symbolem jest pofalowany szklany dach o powierzchni 1 hektara. Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Centrum handlowe Złote Tarasy zajmuje powierzchnię 66 tys. mkw. GLA. Na pięciu poziomach centrum klienci znajdą ponad 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino oraz szereg punktów usługowych. W centrum działa czteropoziomowy podziemny parking na 1,2 tys. samochodów. Obiekt działa od 2007 roku.