Sklep Deichmann
Sklep Deichmann

Sklep Deichmann

W wieku 88 lat zmarł Heinz-Horst Deichmann, właściciel niemieckiej sieci obuwniczej Deichmann. Heinz-Horst Deichmann urodził się 30 września 1926 roku w Essen. Jego ojciec Heinrich Deichmann otworzył warsztat szewski w 1913 roku, który prowadził wraz z żoną Julie. Po wojnie, po śmieci swojego ojca, Heinz-Horst pomagał matce w biznesie, studiując w tym czasie medycynę i teologię. Heinz-Horst otworzył też pierwsze sklepy obuwnicze w niemieckich miastach Essen, Düsseldorf i Oberhausen.

W drugiej połowie lat 50. Zdecydował się on rozwinąć firmę w kierunku produkcji modnych butów w dobrej jakości i rozsądnej cenie, co spotkało się z dużą przychylnością niemieckich klientów. W 1963 roku, firma świętowała 50-lecie istnienia, z liczbą 16 sklepów Deichmann. W 1975 roku spółka otworzyła swój setny salon. Tysięczną swoją placówkę w Niemczech firma otworzyła w 2006 roku.

Obecnie marka Deichmann reprezentowana jest w 23 krajach w Europie i USA. W 2013 roku firma sprzedała w sumie około 167 milionów par butów w swoich 3500 sklepach na całym świecie. Spółka zatrudnia około 35 tys. osób. Heinrich Deichmann, syn dr Heinz-Horst Deichmanna, dołączył do firmy w 1980 roku i został jej dyrektorem. Od 1999 roku pełni rolę prezesa zarządu.

Majątek zmarłego Heinz-Horsta szacuje się na około 5,2 mld dolarów. To dawało mu 21 miejsce na liście najbogatszych Niemców.

Jak ustaliła redakcja Retailnet, spółka planuje otworzyć 36 nowych sklepów w Polsce do końca 2015 roku. Mimo zmieniających się warunków ekonomicznych tempo rozwoju spółki Deichmann-Obuwie sp. z o.o. od wielu już lat utrzymuje się bez zmian na tym samym wysokim poziomie. Dzięki temu sieć sklepów powiększa się w Polsce corocznie o dodatkowe 20-25 nowych placówek. Takie tempo rozwoju firma utrzymała także do końca 2014 roku.