Pijalnia Czekolady i Kawy Mount Blanc

Sieć Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc we wrześniu uruchomiła trzeci punkt w tym roku. Nowy lokal znajduje się w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Obecnie w ramach sieci Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc działa 21 punktów zlokalizowanych przede wszystkim w centrach handlowych i przy ulicach. Spółka w 2015 roku planuje powiększyć sieć o 3 lokalizacje: w CH-R Tarasy Zamkowe w Lublinie, CH-R Sukcesja w Łodzi oraz w CH Zielone Arkady w Bydgoszczy.

W tym roku spółka otworzyła również dwa punkty przy ulicy: w Płocku i Słubicach.

Mount Blanc sp. z o.o. otwiera lokale własne i franczyzowe o powierzchni od 80 mkw. do 100 mkw. Od potencjalnych franczyzobiorców firma oczekuje możliwości zainwestowania środków w wysokości około 350 – 400 tys. w zależności od lokalizacji. Ponadto spółka w pakiecie franczyzowym zapewnia m.in. korzystanie z opatentowanego znaku towarowego Mount Blanc oraz pełnego know-how firmy, pomoc przy wyborze i pozyskaniu odpowiedniej lokalizacji sklepu oraz w negocjacjach umów najmu. Gwarantuje także wsparcie w wykonaniu aranżacji Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc.

Firma powstała w kwietniu 2005 roku. Głównym profilem działalności firmy jest prowadzenie Pijalni Czekolady i Kawy Mount Blanc. Oferuje szeroki wachlarz czekolad i kaw, o różnych smakach, na ciepło oraz na zimno, dodatkowo desery lodowe oraz napoje. Od października 2012 roku spółka prowadzi sprzedaż w sklepie internetowym.

W 2013 roku spółka otworzyła Pijalnie Czekolady i Kawy Mount Blanc m.in. w Focus Mall w Zielonej Górze, Galerii Katowickiej, CH Riviera w Gdyni, Poznań City Center oraz w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu.