Forum Radunia
Forum Radunia

Trwa komercjalizacja powstającego w Gdańsku wielofunkcyjnego kompleksu urbanistycznego Forum Radunia. W ostatnim czasie zawarte zostały umowy najmu z Mango, Le Coq Sportif oraz City Sport

Mango zajmie 2-poziomowy lokal o powierzchni 1276 mkw.. Nowy salon wywodzącej się z Katalonii marki modowej będzie zlokalizowany na poziomach -1 i 0. Do grona najemców Forum Radunia dołączył także salon Le Coq Sportif. Znajdujący się na poziomie -1 sklep o powierzchni 90 mkw. będzie jednym z pierwszych w Polsce salonów tej popularnej we Francji marki, której historia sięga 1882 roku. 168 metrowy lokal na poziomie -1 zajmie City Sport, sklep oferujący odzież i obuwie sportowe największych światowych producentów.

– Bardzo cieszy nas, że Forum Radunia jest jednym z pierwszych w Polsce projektów, który wybrała marka Le Coq Sportif, jest to doskonały przykład, że nasza inwestycja cieszy się zaufaniem i zainteresowaniem ze strony najemców. Również tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na naszym rodzimym rynku. Chcemy, aby oferta Forum Radunia w 100 proc. zaspokoiła potrzeby mieszkańców trójmiasta i całego regionu, dlatego też wprowadzamy do nas sprawdzone i popularne marki takie jak City Sport oraz Mango. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi partnerami i sądzę, że w najbliższych tygodniach będziemy mieli wiele pozytywnych informacji dla przyszłych klientów Forum Radunia – mówi Małgorzata Słowik dyrektor działu najmu w Multi Corporation.

Forum Radunia będzie wielofunkcyjnym kompleksem urbanistycznym o powierzchni komercyjnej 62 tys. mkw., zlokalizowanym w samym centrum Gdańska. Budowa kompleksu rozpocznie się jesienią tego roku, a jego otwarcie planowane jest na rok 2017. Obiekt pomieści na czterech kondygnacjach około 200 lokali handlowych i usługowych, wieloekranowe Multikino, klub fitness Pure Jatomi, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na 1,1 tys. miejsc. Wśród najemców są popularne marki, w tym: C&A, Cropp, Deichmann, Diverse, Douglas, H&M, home&you, House, Mohito, Reserved, Rossmann, Sinsay, Solar, Super-Pharm, Swiss, Triumph, Vistula, W. Kruk, Wólczanka i Yes oraz restauracja McDonald’s.

Ważną częścią Forum Radunia będzie Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, w którym znajdą się: punkt informacji turystycznej, makieta Gdańska, sala multimedialna i ekspozycyjna, kawiarnia, a także biura. Jego budowę sfinansuje inwestor, natomiast gotowym obiektem będzie zarządzać miasto. Jest to jeden z celów publicznych realizowanych przez Multi Development w związku z prowadzeniem projektu na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego między Gminą Miasta Gdańsk i deweloperem.

Multi Corporation to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Jej działalność koncentruje się na generowaniu i zwiększaniu trwałych dochodów z najmu. Od swojego powstania w 1982 roku firma brała udział w ponad 180 projektach, a obecnie jest właścicielem lub zarządcą 60 centrów handlowych. Multi Corporation działa w 12 krajach, w tym w Holandii, gdzie ma swoją siedzibę, a także w Belgii, Czechach, Niemczech, we Włoszech, w Polsce, Portugali, Słowacji, Hiszpanii, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii i Turcji.

Blackstone jest jedną z wiodących światowych firm inwestycyjnych i doradczych. Należące do Blaskstone spółki zarządzające aktywami, specjalizują się w zarządzaniu funduszami private equity, funduszami nieruchomościowymi, hedgingowymi, funduszami sekurytyzacyjnymi oraz zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi. Blackstone zapewnia też różnorodne usługi doradcze, w tym doradztwo finansowe, strategiczne, restrukturyzacyjne i reorganizacyjne, a także usługi w zakresie alokacji funduszy.