Ecco w Galerii Bronowice
Ecco w Galerii Bronowice

Do grona najemców Galerii Bronowice dołączyła duńska marka obuwnicza Ecco. Nowy salon o powierzchni około 100 mkw. znajduje się na 1 piętrze galerii. W sklepie oprócz obuwia dostępne są także dodatki: paski i torby.

Ecco to firma rodzinna z siedzibą główną w Danii, zatrudniająca na całym świecie ponad 19,5 tys. ludzi 50 narodowości. Marka Ecco powstała w 1963 roku. Jej twórcą jest Karl Toosbuy. Produkty Ecco można znaleźć w 1,1 tys. firmowych sklepach i 14 tys. innych punktach sprzedaży w 91 państwach. W Polsce siecią zarządza Ecco EMEA Sales SE, Spółka Europejska oddział w Polsce. Obecnie na naszym rynku posiada ponad 100 placówek, w tym partnerskie i własne.

Wielkość powierzchni salonów otwieranych przez Ecco jest uzależniona od typu sklepu. Sklepy monobrandowe mają powierzchnię sprzedażową od 75 do 120 mkw., stoisko typu Shop-In-Shop to 15-50 mkw., natomiast Shop Pointy zajmują odpowiednio 5-10 mkw.

Galeria Bronowice to kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 60 tys. mkw. Położony w północnej części Krakowa obiekt stanowi ważne dopełnienie przestrzeni handlowej tej części miasta. Oferta galerii to 150 sklepów (docelowo), kawiarni i restauracji, marek znanych i lubianych przez klientów, w tym kilka po raz pierwszy goszczących w Krakowie, jak np. Salewa czy H&M Home, elektromarket Saturn, największy jednopoziomowy hipermarket Auchan. Ponadto pierwszy w Krakowie Punkt Obsługi Mieszkańców w galerii handlowej, punkt Co-Workingowy, Strefa Relaksu ze Strefą Video Games czy bezpłatne teatrzyki. Również przed wejściem do galerii czeka szereg atrakcji – plac zabaw, stoliki i pola do gry w szachy i bule, a także skate park i boisko do gry w koszykówkę.

Inwestorem jest Auchan Polska sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie. Galeria Bronowice została otwarta 30 listopada 2013 roku.