Outlet Center Lublin
Outlet Center Lublin

Dobiega końca budowa Outlet Center w Lublinie – pierwszego centrum typu outlet we wschodniej Polsce. – Aktualnie na budowie trwają prace wykończeniowe, które odbywają się zgodnie z harmonogramem – mówi Przemysław Szkołut, dyrektor Outlet Center w Lublinie. Wkrótce wprowadzą się nowi najemcy. Zgodnie z planem centrum uda się otworzyć w czwartym kwartale 2014 roku.

Outlet Center powstaje przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie, w bardzo dobrze skomunikowanej z miastem okolicy. Jako pierwszy w Lublinie obiekt typu outlet będzie oferować markowe produkty w atrakcyjnych cenach, znacznie obniżonych w stosunku do pierwotnej ceny detalicznej.

Budynek ma 2 piętra. Powierzchnia najmu to 12,5 tys. metrów kwadratowych, na których pomieści się docelowo około 100 sklepów. Wśród nich znajdziemy m.in. marki takie jak 4F, Sinsay, Mohito, Vero Moda oraz pierwszy w Lublinie salon City Sport o powierzchni ponad 600 mkw., gdzie będzie można nabyć produkty z logo Adidas, Reebok, Nike i Puma.

Na podziemnym parkingu zmieści się 400 samochodów, a wokół budynku dodatkowe 600.

W lubelskim Outlet Center znajdzie się również stumetrowy salon marki Ochnik, działającej od ponad 20 lat na rynku, polskiego lidera w projektowaniu i sprzedaży odzieży skórzanej.

Outlet Center w Lublinie ma idealne położenie, zarówno dla mieszkańców miasta, jak i okolic. Obok przyszłego outletu działa już Castorama.

Inwestorem projektu jest Outlet Center Retail Management SA sp.k., wchodząca w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment SA, będąc jednocześnie podmiotem zależnym od ForumXXVIII FIZ. Do jej kompetencji należy rozwój obiektów handlowych typu Outlet Center. Obecnie firma realizuje takie inwestycje w Lublinie i Białymstoku, a w planach ma dalszy rozwój sieci Outlet Center w innych rejonach kraju.

CBRE jest we współpracy z inwestorem wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Outlet Center zarówno w Lublinie, jak i w Białymstoku.