Salon Agata Meble
Salon Agata Meble

Obecnie spółka Agata Meble buduje trzy nowe salony. W 2015 roku sieć planuje otworzyć sklepy w Białymstoku i Lublinie. Wkrótce ruszy też budowa nowego salonu Agata Meble w Warszawie. – Salony w Białymstoku i Lublinie pozwolą zoptymalizować naszą sieć dystrybucji i wzbogacić ofertę dla klientów we wschodniej części Polski. Oba te miasta to ważne ośrodki centrotwórcze, których potencjał wciąż rośnie – mówi redakcji Retailnet Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Agata Meble.

We wrześniu 2014 r. rozpoczęły się prace budowlane dwóch nowych salonów Agata Meble. W Białymstoku i Lublinie powstaną wielkopowierzchniowe sklepy. W obu przypadkach inwestycje są budowane od podstaw według autorskiego konceptu Agata Meble. W przygotowaniu jest również duża inwestycja w Warszawie.

Białystok będzie pierwszy

Salon w Białymstoku będzie największym tego typu obiektem w regionie. Inwestycja jest zlokalizowana w dzielnicy Fasty przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych, w sąsiedztwie innych sklepów wielkopowierzchniowych. Otwarcie sklepu planowane jest na sierpień 2015 r. Całkowita powierzchnia salonu będzie wynosić blisko 14 tys. mkw. Do dyspozycji klientów przewidziano 212 miejsc parkingowych.

Duży salon w Lublinie

W Lublinie Agata Meble rozpoczęła budowę salonu, którego powierzchnia zabudowy wyniesie ponad 9 tys. mkw. Inwestycja zlokalizowana jest przy zbiegu al. Kraśnickiej oraz ul. Jana Pawła II. Będzie to jeden z największych obiektów w całej sieci Agata Meble. Całkowita powierzchnia salonu obejmie ponad 15 tys. mkw. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych 261 miejsc parkingowych. Otwarcie sklepu planowane jest na październik 2015 roku.

Agata Meble to jeden z największych i najstarszych w Polsce dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Pod marką Agata Meble funkcjonuje już 16 wielkopowierzchniowych salonów sprzedaży, zlokalizowanych w największych miastach w Polsce. Firma współpracuje z kluczowymi producentami mebli oraz akcesoriów dekoracyjnych z całego świata. Salony Agata Meble oprócz mebli, oferują również elementy dekoracyjne, lampy i tekstylia – pod marką Agata Home oraz systemy do wyposażenia i aranżacji kuchni – pod marką Agata Kuchnie.