Salon Reserved w CH Milaneo
Salon Reserved w CH Milaneo

Polska marka odzieżowa Reserved należąca do Grupy LPP SA kilka tygodni temu zadebiutowała w Niemczech. Pierwszy sklep sieci otwarto w Recklinghausen, drugi ruszył 9 października 2014 roku w CH Milaneo w Stuttgarcie należącym do ECE Projektmanagement.

– Rynek niemiecki to dla nas bardzo ważny kierunek rozwoju. Stuttgart to jedno z najważniejszych i największych miast w Niemczech dlatego zdecydowaliśmy się na otwarcie salonu właśnie w nowym centrum handlowym Milaneo. W planach mamy kolejne otwarcia m.in. w Bremie, Berlinie czy Hanowerze. Do końca tego roku chcemy otworzyć jeszcze kilka nowych sklepów. Na nowe inwestycje LPP zamierza przeznaczyć 100 mln euro – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Martin Kanngiesser dyrektor rozwoju Reserved GmbH w Niemczech.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet w planach LPP jest pozyskiwanie powierzchni handlowej przede wszystkim przy głównych ulicach handlowych.

– Wytypowaliśmy 8 głównych miast w Niemczech i w nich chcemy otworzyć swoje salony. Będą to sklepy z lokalizacją typu „down town” – dodaje Martin Kanngiesser

Niemcy to nie jedyne państwo, którym zainteresowane jest LPP. W kolejnych etapach salony Reservd powstaną we Francji, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Katarze czy Austrii.

CH Milaneo, Stuttgart
CH Milaneo, Stuttgart

CH Milaneo w Stuttgarcie zostało otwarte 9 października 2014 roku. Obiekt należący do ECE Projektmanagement ma 43 tys. mkw. powierzchni najmu i 200 sklepów. Koszt inwestycji to 550 mln euro. W skład kompleksu Milaneo wchodzi także część z apartamentami, hotel oraz część przeznaczona na biura. Poza Reserved polską marką która zdecydowała się na otwarcie swojego salonu w Milaneo jest Esotiq.