Lokal sieci American Trading Company
Lokal sieci American Trading Company

Firma American Trading Company, właściciel sieci lokali gastronomicznych Express Kuchnia Marche i Sevi Kebab/Oriental, poinformowała o planach ekspansji sieci na warszawskim rynku.

– Jesień to dla spółki American Trading Company czas intensywnego działania. Podjęliśmy decyzję o wejściu na rynek warszawski. Z końcem września 2014 roku ruszył nasz pierwszy lokal Express Kuchnia Marche na stołecznym rynku. Na ekspansję wybraliśmy czołowe centrum Złote Tarasy. Nowo otwarty lokal ma 112 mkw. powierzchni i jest zlokalizowany na poziomie +1 w strefie Restauracji warszawskiego centrum handlowego – mówi w rozmowie z portalem Retailnet Agnieszka Żółkiewicz, Project Manager w American Trading Company.

Spółka prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące kolejnych umów najmu w warszawskich centrach handlowych.

– Aktualnie prowadzimy rozmowy z trzema kolejnymi galeriami. O szczegółach poinformujemy dopiero po podpisaniu umów. Warszawa jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, a zdobycie tak znakomitej lokalizacji jaką są Złote Tarasy zobowiązuje i świadczy o doskonałej kondycji firmy – dodaje Agnieszka Żółkiewicz.

Ekspansja sieci Kuchnia Marche i Sevi Kebab/Oriental prowadzona jest przez rozwój lokali własnych i franczyzowych.

W ostatnim czasie spółka oddała nowy lokal Express Kuchnia Marche w poznańskim Centrum Handlowym King Cross Marcelin. Jest to kolejna placówka franczyzowa naszej sieci i piąty lokal w Poznaniu. W planach są kolejne otwarcia zarówno restauracji, które będą działać pod szyldem Express Kuchnia Marche, jak i konceptu Sevi Kebab/Oriental

Powierzchnia lokalu potrzebna na prowadzenie konceptu Sevi Kebab to ok. 60 mkw., Express Kuchnia Marche ok. 80-100 mkw. Restauracje Express Kuchnia Marche oferują dania kuchni polskiej z elementami kuchni świata. Potrawy serwowane są w formie gorącego bufetu w systemie na wagę.

Aktualnie American Trading Company posiada 13 restauracji własnych Express Kuchnia Marche i Sevi Kebab/Oriental oraz 14 restauracji franczyzowych.