Salon Solar
Salon Solar
Salon Solar
Salon Solar

Jak poinformowała firma Solar Company SA, właściciel sieci sklepów Solar, skonsolidowane przychody ze sprzedaży, osiągnięte we wrześniu 2014 roku wyniosły 13,1 mln zł.

Z raportu wynika, że sprzedaż w salonach własnych i w outletach wyniosła we wrześniu tego roku 9,8 mln zł.

Dla porównania firma Solar Company SA we wrześniu 2013 roku osiągnęła skonsolidowane nieaudytowane przychody ze sprzedaży w wysokości 15 mln zł , w tym salony własne (sprzedaż realizowana w salonach własnych Grupy Kapitałowej Solar Company S.A., także w outletach) uzyskały 11 mln zł.

Jak już informowaliśmy spółka Solar zanotowała zysk brutto na sprzedaży w I półroczu 2014 roku w wysokości ponad 1, 8 mln zł w porównaniu do straty brutto w kwocie ponad 0,5 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wynik brutto zwiększył się w stosunku do roku poprzedniego wartościowo o ponad 2,3 mln zł.

Zarząd Spółki jest przekonany, że pozytywna tendencja do poprawy wyniku będzie kontynuowana w II półroczu 2014 roku.

Aktualnie firma prowadzi sieć około 80 sklepów (w tym w 11 outletach), 20 sklepach franczyzowych (w tym w 8 zagranicznych) oraz w 134 sklepach partnerskich (w tym w 38 zagranicznych). Marka działa na rynku od 1989 roku. Pod marką Solar sprzedawane są autorskie kolekcje odzieży damskiej oraz akcesoriów odzieżowych.