neo24 e-commerce

Sklep internetowy Neo24.pl wprowadza nową metodę płatności, dzięki której klient będzie mógł dokonać zapłaty w ratach, lub odroczyć ją do 14 dni. Takie możliwości daje system FerBuy. Współpraca obu firm rozpoczęła się w połowie października 2014 roku.

FerBuy to system płatności, który pozwala klientom sklepów internetowych na dwie formy rozliczenia: całościową spłatę w ciągu 14 dni od dokonania zakupu lub rozłożenie jej na raty. Firma współpracuje m.in. z operatorem Przelewy24 i z platformą PrestaShop. Nowym partnerem będzie sklep internetowy Neo24.pl.

Uproszczenie płatności online

FerBuy jest częścią Grupy Ferratum, która prowadzi działalność w 20 krajach i obsługuje ponad 1,5 miliona klientów. W Polsce FerBuy funkcjonuje od kwietnia 2013 roku. Płatności odroczone to sposób na uatrakcyjnienie oferty i na zwiększenie sprzedaży sklepu internetowego. Rozwiązanie upraszcza administrację związaną z obsługą płatności, czy wystawianiem faktur.

„Płatności odroczone FerBuy to opcja dla klientów, którzy chcą otrzymać produkt a zapłacić za niego później. Pozwala na zakupy z odroczonym terminem płatności i nie niesie za sobą ryzyka zamrożenia środków z płatności. Przyspiesza też proces dostawy towaru poprzez szybsze księgowanie należności” – mówi Rafał Pasieka, ekspert systemu internetowych płatności odroczonych FerBuy.

Ryzyko po stronie FerBuy

Jak pokazały wyniki badania Interaktywnego Instytutu Badań Rynkowych, przeprowadzone na początku lipca 2014 roku dla marki FerBuy, 62% polskich internautów robiących zakupy online pozytywnie postrzega możliwość nabycia produktów przez internet przy odłożeniu płatności w czasie na 14 dni.

Ryzyko transakcyjne ponosi FerBuy. W razie problemów z egzekwowaniem należności, w ostateczności wszczynana jest standardowa procedura windykacyjna. E-sklep otrzymuje zawsze zapłatę od FerBuy. Kosztem, który ponosi sprzedawca jest indywidualnie ustalana prowizja od udanej transakcji (jeśli klient zwróci towar, e-sklep nie płaci prowizji).

Aby zapłacić, klient wybiera FerBuy jako jedną z opcji płatności. Po podaniu swoich danych, w ciągu 30 sekund otrzymuje decyzję o możliwości skorzystania z odroczonej płatności. Wszystko dzieje się on-line. Kodem PIN (otrzymanym od FerBuy przez SMS), potwierdza płatność i e-sklep może wysyłać towar.