KiK
KiK

Rośnie sieć niemieckich dyskontów tekstylnych KiK. W ostatnim czasie KiK Textil sp. z o.o. właściciel sieci w Polsce oddał do użytku kilkanaście nowych sklepów. W planach są kolejne otwarcia. Dynamiczny plan ekspansji sieci dostrzegło jury nominujące markę do nagrody Retailers’ Awards 2015.

W ostatnim czasie KiK świętował otwarcie 50. sklepu i rozpoczął ekspansję na Pomorzu otwierając nowy salon sprzedaży w Galerii Szperk w Gdyni. Nowo otwartymi sklepami są także salony w Galerii Nowa Sól w Nowej Soli, salon w Kole, w Kaliszu, w Legnicy w Centrum Handlowym Ferio Legnica, w Kutnie w galerii Marcredo Center, Nowym Tomyślu w Domu Handlowym oraz w Łodzi w CH Atut. Wszystkie nowo otwarte sklepy mają około 400 mkw. powierzchni handlowej.

– Chcemy być obecni i znani na wszystkich rynkach lokalnych, budując coraz mocniejszą pozycję firmy KiK. Docelowo, spółka KiK chce mieć na polskim rynku w ciągu najbliższych kilku miesięcy około 100 sklepów – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet Mariusz Kulik dyrektor generalny sieci KiK w Polsce.

Aktualnie KiK ma w Polsce około 60 sklepów. W planach spółki na najbliższy czas jest uruchomienie kolejnego w Chełmie. Salon zacznie działać 16 października 2014 roku w parku handlowym Vendo Park w Chełmie.

– Przyjęta przez nas strategia biznesowa zakłada otwarcia sklepów zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach, we wszystkich rejonach kraju – podkreśla Mariusz Kulik

Obecnie marka KiK jest właścicielem ponad 3,2 tys. sklepów na terenie: Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Chorwacji i Polski.

Marka KiK została nominowana do nagrody Retailers’ Awards 2015 w kategorii Discount Retailer of the Year 2015. Zwycięzców poznamy 3 marca 2015. Szczegóły dotyczące Forum TUTAJ.