Salon New Balance
Salon New Balance

– Nasz plan na 2014 rok przewidywał otwarcie 10 sklepów monobrandowych marki New Balance zarówno w centrach handlowych, jak i outletowych. Dwa tygodnie temu ruszył salon w CH Arkadia w Warszawie, a w ostatni weekend w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Jeszcze w tym roku uruchomimy punkt w Galerii Sfera w Bielsku-Białej – mówi redakcji Retailnet Dawid Zyskowski, dyrektor punktów sprzedaży detalicznej firmy Tarmax sp. z o.o. sp. k., dystrybutora marki New Balance w Polsce.

– W 2015 roku zamierzamy również otworzyć 10 salonów New Balance w dużych miastach wojewódzkich. Na pierwsze półrocze mamy już zaplanowane 5 otwarć. Obecnie centra handlowe oferują nam najlepsze powierzchnie. Natomiast staramy się wybierać tylko dobre lokalizacje (pasaże) w najlepszych galeriach handlowych.

– Aktualnie remontujemy również dotychczasowe lokale, albo przemieszczamy je w obrębie tego samego centrum. Ponadto ulepszamy salony i dostosowujemy do najnowocześniejszych konceptów, które dostarcza nam centrala ze Stanów Zjednoczonych.

– Cały czas jesteśmy na etapie prób i otwieramy różnej wielkości salony. Obserwujemy rynek i staramy się wybrać optymalną powierzchnię. Na ten moment są to lokale w granicy 130 mkw. – dodał Dawid Zyskowski.

Salon New Balance
Salon New Balance

New Balance to amerykańska i jednocześnie najstarsza marka sportowa na świecie, specjalizująca się przede wszystkim w obuwiu do biegania. Jej historia sięga 1906 roku. Za rozwój sieci sklepów New Balance w Polsce jest odpowiedzialna firma Tarmax sp. z o.o. sp. k. Obecnie w skład sieci w Polsce wchodzi 12 salonów, razem z lokalem w CH Sfera. Przestrzeń salonów New Balance, których pojawia się coraz więcej w największych miastach Polski, podzielona jest na dwie charakterystyczne części: classic – z rozbudowanym miejscem na obuwie i odzież streetową, na końcu którego zawsze znajduje się vip space, specjalna sekcja na ikony z fabryki z Anglii oraz Stanów – modele, które szyte są ręcznie z najwyższej jakości materiałów z limitowanych edycji oraz sekcja performance na produkty biegowe z wysoce zaawansowanymi technologiami.