Shopping Center Forum 2015 Winter Edition. Nominowani: 4F, Martes Sport, Go-Sport
Shopping Center Forum 2015 Winter Edition. Nominowani: 4F, Martes Sport, Go-Sport

Podczas marcowej edycji Shopping Center Forum poznamy zwycięzcę w kategorii Sport Retailer of the Year 2015. O tytuł będą ubiegać się trzy sieci sklepów: 4F, Martes Sport, Go Sport.

4F to zarazem marka oferująca odzież i akcesoria sportowe i sieć sklepów. 4F należy do firmy OTCF. W jej portfolio znajdują się również takie brandy jak FOB, Outhorn, Tutto Bene oraz Wild Nature. Firma regularnie poszerza sieć punktów sprzedaży, opierając się zarówno na sklepach własnych, jak i punktach franczyzowych. Produkty marki 4F można nabyć również za pośrednictwem sklepu internetowego. Obecnie spółka prowadzi 134 sklepów 4F w całym kraju. Jeszcze w październiku firma uruchomi 135. sklep 4F, który ruszy w nowym centrum handlowym Galardia w Starachowicach. OTCF planuje utrzymywać intensywne tempo zarówno rozwoju jak i zmian struktury i wielkości istniejących sklepów. Marka 4F po raz kolejny w roku 2014 ubrała Polską Reprezentację Olimpijską na Igrzyska Olimpijskie w Soczi oraz odbywające się tam również Igrzyska Paraolimpijskie. Współpracuje także z najlepszymi sportowcami poprzez związki sportowe: Polski Związek Narciarski, Polski Związek Biathlonu i Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Martes Sport sp. z o.o. działa na rynku od 1997 roku. Obecnie spółka posiada ponad 90 sklepów sieci Martes Sport oraz sklepy outletowe Hi-Tec. Firma otwiera salony, które dysponują powierzchnią od 270 mkw. do ponad 2 tys. mkw. Najnowsze sklepy sieci Martes Sport powstały w retail parku w Tarnowskich Górach oraz w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. W ofercie znajdują się markowe artykuły sportowe do uprawiania najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Pierwszy sklep został otwarty w sierpniu 2005 roku w Czeladzi. W sklepach Martes Sport znajdują się produkty m.in. marek: Nike, Adidas, Reebok, Puma, Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes, Elbrus, Salomon, Ecco, Merrell, Kross, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Blizzard, Uvex, Carrera, Viking.

Natomiast Go Sport jest francuską grupą kapitałową zajmującą się dystrybucją artykułów sportowych. Działa ona w 5 krajach – Francji, Belgii, Polsce, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Grupa prowadzi sieć prawie 350 sklepów, która zatrudnia 4607 pracowników. Pierwszy sklep Go Sport w Polsce został otwarty w 1999 roku. Obecnie jest ich już 27 i są usytuowane głównie w centrach handlowych dużych i średnich miast w całej Polsce. Go Sport planuje kolejne otwarcia placówek na terenie kraju. W tym roku firma uruchomiła trzy sklepy sieci w centrach handlowych: w Galerii Mazovia w Płocku o 1,3 tys. mkw. powierzchni handlowej, CHR Poznań Plaza o powierzchni 1 tys. mkw. i w rzeszowskiej Galerii Graffica o powierzchni handlowej 1,8 tys. mkw.

4F, Martes Sport, Go Sport zostały wytypowane do nagrody przez Jury w składzie: Magdalena Frątczak z CBRE, Renata Kusznierska z DTZ, Marta Machus-Burek z Colliers International, Agnieszka Mielcarz z Knight Frank, Ewa Ściubidło z BOIG, Klaudia Woźniak z Pro Value, Anna Wysocka z Jones Lang LaSalle, Maciej Celmer z Mallson, Michał Muc z Savills Property Management i Marek Noetzel z Cushman & Wakefield.
Wręczenie nagród odbędzie się 3 marca 2015, podczas Shopping Center Forum 2015 Winter Edition, Stadion Legii Warszawa, ul. Łazienkowska 3.