Rossmann
Rossmann

Kolejna firma dołącza do grona najemców w lokalnych ośrodkach handlu i usług Ghelamco. Drogerie Rossmann powstaną we wszystkich trzech obiektach dewelopera – Placu Vogla, Pasażu Tukanów oraz Prochowni Łomianki.

Podczas targów Shopping Center Forum przedstawiciele Ghelamco i firmy Rossmann ustalili finalne warunki współpracy w ramach trzech projektów dewelopera. Drogerie Rossmann znajdą się na Placu Vogla, w Pasażu Tukanów w Piasecznie oraz w Prochowni Łomianki zajmując, w zależności od lokalizacji, powierzchnie od ok 400 do 500 mkw.

– Przygotowując koncepcje tenant mix dla naszych projektów założyliśmy, że w każdym z nich musi znaleźć się drogeria typu Rossmann. Tym bardziej cieszymy się, że nasza wizja lokalnych centów handlu i usług spotkała się z przychylnym przyjęciem ze strony najemcy i możemy pochwalić się umowami na wszystkie nasze lokalizacje – mówi Marcin Andruszko, Leasing Manager projektów handlowych w Ghelamco.

– Do pierwszej z nowych drogerii, na Placu Vogla w Wilanowie, zaprosimy klientów już w 2015 roku – dodaje.

– Nasza firma ma założony plan ekspansji i konsekwentnie go realizuje. Porozumienie z Ghelamco pozwala nam stworzyć kolejne nasze sklepy. Istotne jest to, że będą to drogerie o znaczących powierzchniach. To pozwoli na zaopatrzenie odpowiednio dużym asortymentem, a to będzie istotne dla naszych klientów – dodaje Sławomir Misiak, dyrektor Działu Ekspansji sieci Rossmann.

Wilanowski projekt Ghelamco – Plac Vogla posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Poza drogerią Rossmann wśród najemców kompleksu znajdują się delikatesy Alma, Optyk Tondryk, salon Orange, apteka Cosmedica, salonik prasowy Kolporter i biuro podróży Active Travel. Pozostałe dwa obiekty oczekują na prawomocne pozwolenie na budowę – w obu oprócz Rossmana powstanie również apteka Cosmedica.

Obiekty handlowo-usługowe Ghelamco będą odpowiadały na potrzeby lokalnych społeczności. W większości parterowe, estetyczne i otwarte ośrodki, zapewniające możliwość wejścia do każdego lokalu wprost z ulicy umożliwią sprawne i wygodne codzienne zakupy pobliskim mieszkańcom.