CHR Toruń Plaza

Spółka Plaza Centers ogłosiła w raporcie, że planuje spłacić zadłużenie wszystkich swoich dotychczasowych wierzycieli. W tym celu firma chce pozyskać środki wynoszące 20 milionów euro. Aby to zrobić firma przygotowała ofertę polegającą na możliwości objęcia akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy. Wartość każdej akcji wynosi 0,0675 euro.

Firma przewiduje, że większościowy pakiet może zostać wykupiony przez spółkę Elbit Imaging Ltd, która obecnie jest posiadaczem 62,25 proc. akcji Plaza.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Grupa koncentruje się na budowie nowych obiektów oraz – tam, gdzie dostrzega odpowiedni potencjał – przebudowie już istniejących. Prowadzi swoją działalność zarówno w stolicach poszczególnych państw, jak i największych miastach regionalnych.

Plaza Centers jest obecna na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej od 1996 roku, kiedy to jako pierwsza zbudowała na Węgrzech nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. W kolejnych latach rozpoczęła działalność w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, zdobywając doświadczenia w zakresie budowy, najmu oraz sprzedaży powierzchni handlowej i rozrywkowej.

Począwszy od roku 2006 grupa rozszerzyła geograficzny zasięg swojej działalności poza obszar europejski, wchodząc na rynek indyjski, a od 2010 roku prowadzi także inwestycje w Stanach Zjednoczonych, gdzie ze swoimi partnerami joint venture dokonała nabycia strategicznego pakietu akcji spółki EDT Retail Trust, która później przejęła 48 nieruchomości handlowych zlokalizowanych w 20 krajach.