Centrum Galardia
Centrum Galardia

15 października br. otwarta zostanie Galardia – największe centrum handlowe w promieniu 50 km od Starachowic.

Galardia powstała przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Starachowicach. Dzięki Galardii oferta handlowo-rozrywkowa miasta wzbogaci się o 40 marek, z których blisko połowa nie była dotąd tam obecna.

– Centrum Galardia jest naszą pierwszą inwestycją na rynku centrów handlowych w Polsce, co powoduję, że jest dla nas szczególnie istotna. Jeszcze przed podjęciem decyzji o budowie Galardii wierzyliśmy w potencjał Starachowic. Myślę, że sukces Centrum Galardia, którego dzisiaj jesteśmy świadkami jest odpowiedzią na to, gdzie leży przyszłość polskiego rynku centrów handlowych – w średnich i mniejszych miejscowościach – mówi James Huckle z NBGI Private Equity.

Jednym z ostatnich najemców, który dołączył do grona najemców jest salon z odzieżą sportową i sprzętem 4F, który zajmuje powierzchnię blisko 120 mkw. oraz niemal 30-metrowy salon sieci telefonii komórkowej Orange. W Galardii znajdzie się także kantor oraz serwis telefonów komórkowych i sprzętu komputerowego. Ponad 120 mkw. powierzchni najmu wypełniać będzie Bajkowy Labirynt prowadzony przez firmę RO-AN.

Galardia jest jednopoziomową galerią handlową o powierzchni najmu wynoszącej 18 tys. mkw., z czego 6200 mkw. zajmuje hipermarket Tesco a 1330 mkw. multipleks sieci Helios – czyli dwaj wiodący najemcy obiektu. Dodatkowo na terenie centrum znajduje się parking na 475 miejsc parkingowych oraz pasaż o powierzchni 11 000 mkw., który pomieści 40 sklepów i punktów usługowych. W najbliższym otoczeniu centrum (10 minut jazdy samochodem) mieszka blisko 54 tys. klientów.

Koszt inwestycji wyniósł w przybliżeniu 25 milionów euro.