Auchan
Auchan

15 października br. otwarto hipermarket Auchan Radom Ustronie w Centrum Handlowym M1. To już siódmy sklep, który powstał w wyniku integracji sieci Real i Auchan, a 36 działający pod szyldem Auchan w Polsce. Powierzchnia handlowa nowego hipermarketu to ponad 9 tys. metrów kwadratowych.

Przypomnijmy, 30 listopada 2012 roku Grupa Auchan podpisała z niemieckim dystrybutorem Metro Group umowę wstępną, mającą na celu przejęcie aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej, czyli nabycia 95 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Polsce, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji.

6 lutego 2014 roku po otrzymaniu warunkowej zgody polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Grupa sfinalizowała z Metro Group ostatni etap przejęcia 57 sklepów Real w Polsce.

Pod koniec czerwca br. w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu ruszył pierwszy hipermarket Auchan w Polsce, który powstał w wyniku przejęcia przez francuską Grupę sklepów sieci Real. Kolejna zmiana szyldu z Real na Auchan miała miejsce w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej, CH M1 w Markach, CH M1 w Częstochowie, CH M1 w Krakowie i w CH w Riviera w Gdyni.

Grupa Auchan działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku. Jest firmą prywatną, która nie jest notowana na Giełdzie. Kapitał firmy należy w 88 proc. do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez, a w 12 proc. do pracowników w ramach akcjonariatu pracowniczego. W Polsce Grupa zarządza obecnie 36. hipermarketami. Zatrudnia 11 tysięcy współpracowników.