Amazon online retailing sprzedawcy

Amazon rozszerza zasięg usługi dostawy tego samego dnia poza Stany Zjednoczone. Od teraz opcja jest dostępna dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Klienci mogą odebrać zamówienia osobiście w punktach odbioru współpracujących z gigantem e-commerce.

Usługa jest dostępna dla zamówień składanych do godziny 11:45. Przesyłki można odbierać od czwartej po południu w kioskach sieci Smiths News. O tym, że przesyłka czeka na odbiór klienci zostają powiadomieni mailem. Uruchomienie usługi odbyło się w ramach rozszerzenia programu Pick-up location, który obejmuje obecnie ponad 6000 lokalizacji. Usługa odbioru tego samego dnia jest dostępna w 500 sklepach i kioskach, oznaczonych napisem „Pass my Parcel”.

Najszybsza dostawa Amazona

Opcja odbioru tego samego jest możliwa wyłącznie w przypadku produktów dostępnych w magazynie. Członkowie Amazon Prime mogą do końca roku korzystać z niej za darmo, pozostali muszą zapłacić 4,99 funta. W niektórych kioskach produkty można odbierać aż do północy. Gdy klient wybiera opcję dostawy i finalizuje transakcję, Amazon wysyła mu mail z kodem, który należy podać w sklepie przy odbiorze przesyłki.

„To nasza najszybsza opcja dostawy” – mówi Christopher North, dyrektor zarządzający Amazon.co.uk. „Wiemy, że klienci Amazon Prime cenią sobie szybkość dostawy i wygodę odbioru osobistego o dowolnie wybranej porze. Nowa usługa łączy w sobie obydwie te cechy”.

Klienci programu Prime nie płacą

Oprócz odbioru tego samego dnia, Amazon udostępni również opcję ekspresowego odbioru o poranku następnego dnia. Będzie ona dostępna dla zamówień składanych do 19:45 dnia poprzedniego. Jeśli klient zdąży złożyć zamówienie przed tą godziną, będzie mógł odebrać przesyłkę nazajutrz, od 6:30 do 9:00 (w zależności od godzin otwarcia punktu odbioru). Do końca 2014 roku opcja ta jest bezpłatna dla klientów Amazon Prime.