furnitures e-commerce

Pierwszy polski internetowy klub zakupowy Home & Living pozyskał wsparcie kapitałowe funduszu z grupy KFK.

Tomasz Dalach i Marcin Mikołajczyk – twórcy Houzee.pl, a niegdyś współzałożyciele i zarządzający serwisem Gruper.pl – pozyskali w ramach ich nowego projektu inwestora – Experior Venture Fund.

Inwestycja Experior Venture Fund

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na dalszy rozwój portalu oferującego wyselekcjonowane przez stylistów i projektantów artykuły wyposażenia wnętrz ze znacznymi rabatami.

„Przeprowadziliśmy gruntowną analizę inwestycyjną Houzee.pl i jesteśmy przekonani, że to projekt z ogromnym potencjałem biznesowym, o zdrowych podstawach i efektywnie zarządzany przez sprawny i doświadczony zespół” – mówi Kinga Stanisławska, partner zarządzający Experior Venture Fund.

sklep houzee e-commerce
Klub zakupowy Houzee.pl

W ciągu pierwszego roku działalności serwis odnotował sześciokrotny wzrost przychodów i liczby użytkowników, stale powiększając portfolio dostępnych produktów. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na dalszy rozwój oferty, realizację strategii marketingowej i narzędzia wzmacniające profesjonalną obsługę klienta.

„Dzięki wsparciu funduszu Houzee.pl będzie mógł wejść w intensywną fazę rozwoju. Nadszedł czas na aktywne zdobywanie rynku” – mówi Tomasz Dalach, który 1 października objął stanowisko prezesa zarządu spółki. „Przewidujemy, że w ciągu najbliższych dwóch lat możemy pozyskać kilkaset tysięcy użytkowników”.

Klub zakupowy Houzee.pl

Houzee.pl działa na zasadzie klubu zakupowego. To formuła bardzo popularna w krajach zachodnich. Konsumenci oczekują zniżek i atrakcyjnych propozycji, nie chcą już jednak uczestniczyć w masowej sprzedaży.

Houzee.pl to pierwszy rodzimy portal Home&Living, który został stworzony z myślą o potrzebach polskich odbiorców. Co tydzień w serwisie prezentowanych jest kolejnych kilkaset produktów pogrupowanych w kategorie tematyczne. Ideą portalu jest inspirowanie członków klubu do stosowania nowych rozwiązań i tworzenia ciekawych aranżacji.

Serwis oferuje produkty dla domu i mieszkania – od drobiazgów ożywiających wnętrza (typu poduszki, wazony, obrazy) poprzez unikatowe sprzęty codzienne (np. sztućce, porcelanę) aż do mebli.