Sklep GO Sport w Galerii Graffica
Sklep GO Sport w Galerii Graffica

Sieć Go Sport planuje w 2015 roku kolejne otwarcia w centrach handlowych. Spółka właśnie podpisała umowę na lokalizację w CH Ogrody w Elblągu. Dwupoziomowy salon zajmie powierzchnię ponad 1,2 tys. mkw. i zlokalizowany będzie na parterze oraz pierwszym piętrze w rozbudowywanej aktualnie części galerii. Po otwarciu nowego punktu sieć będzie liczyć 28 sklepów w Polsce.

W tym roku Go Sport otworzył trzy sklepy w obiektach handlowych. W lipcu w Galerii Mazovia w Płocku o 1,3 tys. mkw. powierzchni handlowej, w czerwcu w Centrum Handlowym Plaza w Poznaniu o powierzchni 1 tys. mkw., a w maju ruszył największy sklep sieci w Polsce o powierzchni 1,8 tys. mkw., który znajduje się w rzeszowskiej Galerii Graffica.

Jak informowała redakcję Retailnet Dorota Wiaderek, dyrektor generalna Go Sport Polska – Planujemy dalszy rozwój sieci sklepów Go Sport, dokładnie analizujemy zarówno potencjalne miejsca inwestycji, jak i rozwój branży sklepów sportowych.

Go Sport jest francuską grupą kapitałową zajmującą się dystrybucją artykułów sportowych. Działa ona w 5 krajach – Francji, Belgii, Polsce, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Grupa prowadzi sieć prawie 350 sklepów, która zatrudnia 4607 pracowników.

Pierwszy sklep Go Sport w Polsce został otwarty w 1999 roku. Obecnie jest ich już 27 i są usytuowane głównie w centrach handlowych dużych i średnich miast w całej Polsce. Go Sport planuje kolejne otwarcia placówek na terenie kraju. W ofercie sklepów są produkty znanych marek, takich jak: Nike, Adidas, Reebok, Puma, Salomon, Mizuno, Asics, Phenix, North Face, Colmar, Roxy, Quiksilver, Iguana, Hi-Tec, Kjus, Columbia, Rossignol, Blizzard, Umbro, Vollcano, Spyder, Killtec, Ellesse.

Sieć Go Sport została nominowana do nagrody w kategorii SCF Sport Retailer of the Year 2015.