Dekada Nowy Targ
Dekada Nowy Targ

Podpisana niedawno umowa najmu z siecią Martes Sport, obejmująca lokal o powierzchni 338 mkw., oficjalnie zakończyła proces komercjalizacji centrum handlowo-komunikacyjnego Dekada Nowy Targ.

Ostatni wolny lokal w nowotarskiej Dekadzie wynajęła sieć Martes Sport, która jest dystrybutorem odzieży i dodatków takich marek jak Nike, Adidas, Reebok, Puma, Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes, Elbrus, Salomon, Ecco, Merrell, Kross, The North Face, Brugi, Head, Atomic, Rossignol, Blizzard, Uvex, Carrera czy Viking. Sklep zajmie powierzchnię 338 mkw., a umowa z Martes Sport oficjalnie zamknęła komercjalizację obiektu, którą przeprowadziła spółka BOIG Property Consulting.

– Starannie przemyślana lokalizacja oraz obecność nowoczesnego węzła komunikacyjnego stanowi o wysokiej atrakcyjności tego projektu. Od samego początku obiekt cieszył się dużym zainteresowaniem sieci handlowych, dlatego też jesteśmy zadowoleni, że w chwili obecnej możemy się pochwalić optymalnym tenant mixem, dostosowanym do potrzeb lokalnej społeczności, jak również 100 proc. wynajętej powierzchni handlowej – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director BOIG Property Consulting.

Nowotarska Dekada mimo krótkiego okresu obecności na lokalnym rynku, już cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta i regionu, a także odwiedzających je turystów.

– Po przeszło pół roku od otwarcia najemcy notują bardzo dobre wyniki finansowe i odwiedzalności, wyższe niż początkowo zakładane. Mamy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i jednocześnie pracujemy nad nowymi projektami zintegrowanych centrów handlowo-komunikacyjnych – m.in. w Ciechanowie – komentuje Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.

Dekada Nowy Targ jest obiektem o powierzchni 3300 mkw. GLA, na której znajduje się 15 lokali handlowo – usługowych, oraz dworzec autobusowy, obsługujący miejskich, regionalnych i ogólnopolskich przewoźników. Najemcami są takie marki jak Tesco, Rossmann, Pepco, CCC, Butik, Apteka Ziko, kawiarnia Green Lemon, sieć telefonii komórkowej Play oraz Orange i liczne punkty usługowe, i wiele innych.

Centrum handlowo-komunikacyjne w Nowym Targu to druga z kolei tego typu inwestycja spółki Dekada Realty. Poprzednia – w Myślenicach – została otwarta w 2011 i od samego początku notuje stały, wysoki footfall. Trzecia z nich – w Brodnicy w woj. kujawsko – pomorskim – uruchomiona została pod koniec lipca tego roku. Kolejne centrum handlowo-komunikacyjne sieci powstanie w Ciechanowie, a jego otwarcie planowane jest na IV kw. 2015 r.

Przypomnijmy, dziewięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu, Nowym Targu oraz Brodnicy. Trwa budowa kolejnych centrów – m.in. w Malborku, planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie i Łowiczu. Docelowo sieć ma obejmować ok. 20 obiektów w całej Polsce.